djzphotography
djzphotography (üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Macro Lens Önerisi

Merhaba arkadaşlar..
Makinem Nikon D5100
Bu aralar Macro çekimler yapacağım bir lens bakıyorum, aklımda " Tokina 100mm F/2.8 AT-X Pro D Macro (1:1) Lens " var
Fakat istediğim güzel macro çekimleri yapmak
https://www.youtube.com/watch?v=JBHxB2ibfc4
Videodaki gibi...
Bu örnek verdiğim bir video..
Ben yakın çekim ve macroda netlik istiyorum.. { Bir sineğin kare göz desenin netliği gibi.. }
Lens almak yerine RayNOX alsam dahamı doğru olur ?
Fakat elimde Tamron Af 18-270mm /F3,5 -6,3 Di II VC PZD LD Aspherıcal [IF] Objektif var

Tarih: 31 Ekim 2016, 07:02 - İp: 176.***.**0.32
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

makro lens için önerdiğiniz lens güzel diğer önerilecek lensler de yaklaşık bu lens başarısında olacaktır.. ama iş ekipman almakla bitmez.. en iyi ekipmanı da toplasanız sonuç başlangıçta hayal kırıklığı olur..

yakın çekim- makro-çok yakın çekim sırasına siz sondan dalmışsınız..

epey bir eğitim ve tecrübe gerekir. size başlangıç olarak internetten focus stacking konusunu araştırmanızı öneririm. iyice ne olduğunu anladıktan sonra ekipman önereyim size..

şurda bir tane anlatım var yetmezse siz araştırmaya devam edin

TIKLA

Tarih: 31 Ekim 2016, 10:27 - İp: 85.***.**1.207
djzphotography
djzphotography (üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Teşekkürler @nikonfili

Tarih: 1 Kasım 2016, 07:28 - İp: 176.***.**0.88
ozaygonlum
ozaygonlum (üye)
Antalya / Amatör

Tokina 100 mm macro kullanıyorm gayet güzel birlenstir. Tamron 90mm macro da olabilir. Tokinayı tavsiye ederim.

Tarih: 2 Kasım 2016, 17:53 - İp: 78.***.**4.246
tutastes
tutastes (üye)
İstanbul / Meraklı

Daha önce hiç dikkatimi çekmedi bende makro çekimler için özel objektifler ile nesnenin tümü net oluyor zannediyordum

Biz amatörce takılıyoruz kompak makine kullanıyoruz ama bu konuyu okudum @nikonfili verdiği linki inceledim okudum ve izledim hemen küçük çiçeği masaya aldım f/1.7 yaptım çok yakına alarak sırayla netleyerek çektim photoshopta anlatıldığı gibi yaptım çiçek net oldu diğer alanlar flu oldu

Bir şey daha öğrendim teşekkürler

#tutastes' tarafından 23.04.2017 14:14:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Nisan 2017, 13:02 - İp: 78.***.**4.199
papriko
papriko (üye)
İstanbul / Amatör

Tütün Kesesi Havayı Yakalayın
Hediyelik eşya giyinmeme, kullandığım aksesuarlara çok dikkat ederim. Zira Nasrettin Hoca gibi kürkün toplumda önemli olduğunu, iyi ve şık giyinenin toplum tarafından itibar göreceğine inanıyorum. Aynı zamanda sigara da kullanıyorum. Ama sarma sigaradan başkası beni kesmiyor. Tabii ki bu durumun bazı külfetleri var. Tütünü, kağıdı ve filtreyi yanınızda, birlikte bulundurmak sıkıntı oluyor. Bunları çantada ya da kutu içinde tutmak hem kullanışlı değil hem de karizmama önemli sekteler vurabilir. Bu nedenle tütün kesesi kullanıyorum. Tütün keselerimi internet üzerinden, bu siteden alıyorum. Zira sitede hem çeşit, hem de fiyat yönünden çok uygun ürünler var. İmajıma katkıda bulunacak kullanışlı, estetik dizaynlı, modernize edilmiş farklı renklerde çok sayıda ürüne buradan ulaşmak mümkün. Ayrıca sitenin hizmeti de çok kaliteli. Bir müşteri olarak ziyadesiyle memnunum.
Tütün Kesesinden Hediyelik Olarak Yararlanabilirsiniz
Tütün kesesi tütün ve gereçlerimizi koymaya yaradığı gibi, aynı zamanda sevdiklerimi mutlu edeceğimiz özel günlerde, özel bir hediyelik olarak da imdadımıza yetişiyor. Şıklığı, deriden yapılması, estetik tasarımları ile özel günlerimiz de kurtarıcımız oluveriyor. Açıkçası sigara sever dost ve akrabalarıma, kadın erkek demeksizin tütün kesesini rahatlıkla hediye olarak veriyorum. İşyeri ve çevremdeki bir çok insanın da yavaş yavaş bu ürünü hediyelik eşya olarak kullandıklarını görüyorum. Ürünün kullanışlı, kaliteli ve estetik dizayna sahip olması nedeniyle hem hediye veren mutlu, hem de alan. Bu yönüyle ürünün bir bakıma kurtarıcımız olarak tekrar hayatımızda sahne aldığını söylemek mümkün.

Tarih: 27 Mayıs 2017, 16:34 - İp: 172.***.**6.95
  • 1