burnout
burnout (üye)
İstanbul / Amatör

Macro Hakkında Bilgi

Arkadaşlar,
Ucuz ve kullanışlı Macro Objektifler hakkında sizlerden destek rica ediyorum. Piyasada çok kafa karıştıran fiyatlar var. En iyi Macro performansı gösteren markayıda soylerseniz sevinirim.Nikon,Sigma,Tokina,Tamron..??
Bu arada Nikon D200 kullanıyorum.
Destek için şimdiden teşekkürler.

Tarih: 25 Ekim 2007, 00:20 - İp: 217.***.**7.88
forestquar
forestquar (üye)
Eskişehir / Amatör

ben Sigma AF 180mm f/3.5 EX Macro (HSM)kullanıyorum. gayet memnunum. aynı markanın 150 mm sini çok tavsiye ettiler. f/2,8 olduğu için, ama ben bunu tercih ettim. buraya yazılanlar genelde çok tatmin etmez, havada kalır. ama işte size canlı örnek:

http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=201647

bunlar çok çok küçük yapraklar. gerçi üzerindeki su damlalarının büyüklüğündende anlaşılıyor.

Tarih: 25 Ekim 2007, 04:00 - İp: 78.***.**7.207
emre563
emre563 (üye)
İstanbul / Meraklı

sabit odaklı makro objektif almanı siddetle oneririm. nikon 200mm mikro nikkor renk sapması vignetting ve keskinlik konusunda rtık son nokta bir objektif. bu arada 105mm micro nikkor da dünyaca ünlü fotoğrafcı scott kelby nin kullandığı makro lenstir.

Tarih: 26 Ekim 2007, 01:13 - İp: 85.***.**7.150
burnout
burnout (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar ilginize çok teşekkürler..
ben sigmanın sayfasından da (orjinal) sigmanın 180mm ile 150 mm sini dikkatlice inceledim. 180 mm çok daha iyi göründü gözüme bazı sitelerde 180mm ile çekilmiş resimleri gördüm çok hoşuma gitti. Sigmanın orjinal sayfasında yanlız 150mm için Nikon da bazı sorunlar yaşanabilir, autofocus yavaş olabilir yazıyor.. ne yalan söyleyeyim bende autofocus a önem veriyorum. özellikle forestquar kardeşim 180 mm nin portre çalışması nasıl oluyor deneme yaptınmı.. bunu neden soruyorum yakında kısmetse bebeğim olacak onun yakın plan ifadekerini siyah beyaz çekmek istiyorum. nikon d200 ile nasıl sonuç alırım..??

Tarih: 27 Ekim 2007, 22:24 - İp: 85.***.**3.218
  • 1