erencakir
erencakir (üye)
İstanbul / Meraklı

Lens Temizliği

Merhabalar ; makinemin lensini nasıl temizleyebilirim herhangi özel bir temizleme gerecim yok
Selamlar

Tarih: 22 Aralık 2012, 13:26 - İp: 78.***.**8.175
barmyworm89
barmyworm89 (üye)
İstanbul / Amatör

lensi temizlemek için özel bir temizleme aparatı olmasanı gerek yok dikkat etmen gereken şeyler şunlar...
lensin cam kısmını nefes vererek kısacası huhu yaparak temizlemeyin pek sağlıklı sonuçlar vermez camı cizer
Gözlük camını temizlemek için kullanılan bezler var onlardan temin ederek lensinizi silebilirsiniz...
lensin cizilmemesi için filtre kullanabilirsiniz

Tarih: 22 Aralık 2012, 14:50 - İp: 85.***.**6.254
erencakir
erencakir (üye)
İstanbul / Meraklı

Sağolun , peki gövde temizliği için ne önerirsiniz ?

Tarih: 22 Aralık 2012, 17:56 - İp: 78.***.**8.175
ozturert
ozturert (üye)
İstanbul / Meraklı

O "nefes zararlıdır" tamamen efsane. Geçen Nikon'un bir sitesinde bir mikroblogda elemanın biri "nefesteki asitler kaplamaya zarar verir" diye birşey attı ortaya, sonra internet çalkalandı. Şimdi o cümleyi kaldırdılar yazıdan.
Objektifler için özel temizleme kitleri var. Çok pahalı birşeye de gerek yok. Eğer yanımda hiçbirşey yoksa gözlüğün bezini kullanıyorum.
Gövde için nemli bez yeterli.

Tarih: 22 Aralık 2012, 18:37 - İp: 84.***.**1.146
erencakir
erencakir (üye)
İstanbul / Meraklı

Öyle yaptım , ilk işim gözlükçüden bir bez istemek oldu .
Bununla temizlerim artık teşekkürler

Tarih: 24 Aralık 2012, 18:51 - İp: 78.***.**3.178
xyzarc
xyzarc (üye)
Ankara / Amatör

Ben internet üzerinden orjinal sitesinden (piyasada çok fazla taklidi var) lenspen seti aldım.Bunu kullanıyorum ve çok memnunum..Hohlamaya gerek duyurmadan doğrudan temizlik yapılabiliyor ve lens pırıl pırıl oluyor..Şu ana kadar bir zararını duymadım ve görmedim..En azından; "şu ana kadar" :-))

Tarih: 27 Aralık 2012, 08:52 - İp: 212.***.**9.58
  • 1