fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Lens Temizleme Kalemi

Lens kalemi nedir ? nasıl çalışır ?
İyi lenslerde, sensörlerde tavsiye edilirmi ?
Nikon'un lens kalemi yaptığını okudum bugün, demekki ciddi birşey.
Araştıracağıma tembellik edeyim dedim. Forumda daha önce tartışıldıysa bir link verin ve kusura bakmayın.

Tarih: 18 Şubat 2006, 02:28 - İp: yok
dark blue
dark blue (üye)
İstanbul / Amatör

selam yahu ben bu foruma yeni üye oldum fakat yeni bir konu açmak için nereye yazmam gerekiyor bilgilendirirseniz çok memnun olurum

Tarih: 21 Şubat 2006, 05:27 - İp: 85.***.**9.55
vozgur
vozgur (üye)
İstanbul / Amatör

bi konuda geciyordu bende ordan etkilenip gidip hama lens pen aldım ve bence super cunku solisyon derdi yok ve 1000 kez silebiliyosun lensini güxel bir alet ve iyi temizliyor

Tarih: 22 Şubat 2006, 18:38 - İp: 85.***.**4.1
banvit82
banvit82 (üye)
Aydın / Amatör

Dark blue ye cevap.Konu başlığı seçiniz ve tıklayınız.Gelen sayfanın sağ üst köşesinde yeni konu ikonu var tıklayınız ve yazınız.Aramıza hoş geldiniz.

Tarih: 22 Şubat 2006, 23:30 - İp: 85.***.**1.239
sarucabey
sarucabey (üye)
Kocaeli / Meraklı

yaw bugün bende aldım sirkecide metroyu ararken hamanın dükkanını gördüm S2 için UV filtre aldım(15ytl) adam dedi lens temizleme kalemide vereyim mi dedi nasıl çalışıyor falan sordum UV filtreye parmak izi yaptı sonra kalemin bir tarafı fırça onunla temizledi biraz sonra diğer tarafı ile temizledi güzel oldu ama ben evde S2nin objektifini temizleyemedim hep iz kaldı sonra yanlışlıkla kalem elime değdi siyah boya gibi birşey var onda nasıl birşey anlamadım Hama marka 20ytl de ona verdim

Tarih: 23 Şubat 2006, 19:50 - İp: 194.***.**9.29
  • 1