zeynom61
zeynom61 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Lens Önerisi

Merhaba, ben nikon d300 kullaniyorum ve suan mevcut lenslerim nikkor 24-85mm 2.8 D ve nikkor 18-200mm 3.5 g.

evimde kücük bir stüdyo kurmak üzereyim, yeni dogmus bebek cekimleri yapmak icin ve bu cekimler icin hangi lensi bana tavsiye edersiniz? ben biraz arastirdim ve 50mm 1.4 buna uygun olabilecegi bircok kisi tarafindan önerildi ama birtürlü karar veremiyorum!

ikinciside, disarda yine cocuk potreleri cekmek istiyorum ve bunun icinde 70-200mm düsünüyorum ama nikonun lensi bütcemi cok asdigi icin, sigma nin lensini düsündüm, sizce sigma 70-200mm nasil bir lensdir ve tavsiye edermisiniz?

tavsiyelerinizi bekliyorum insallah bana yardimci olurssunuz. simdiden tesekkür ederim.

Tarih: 31 Ekim 2014, 03:03 - İp: 86.***.**8.83
sfkbay
sfkbay (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba Zeynep Hanım,

50 mm 1.4 önerilmesinin sebebi genellikle flaşın yeni doğan bebeklere zararlı olduğu düşüncesi ile bu lensin açık diyafram avantajı.Harici flaş ile sektirme işlemi yapılır yada flaş diffüzörü kullanılırsa zararlı olacağını sanmıyorum,ama bazı aileler bu konuda hassasiyet gösterebilir.

Evinizde ne tarz bir stüdyo kurmayı planlıyorsunuz detay vermemişsiniz ancak paraflaş sistemli bir düzenek kurmak istiyorsanız 50mm 1.4 gereksiz bir yatırım olacaktır.24-85 bu iş için yeterli olur.

Sigma 70-200 inceleme sonuçları gayet iyi ancak elinizde ki Nikon 18-200 ile de bahsetmiş olduğunuz çekimleri rahatlıkla yapabilirsiniz.

Tarih: 2 Kasım 2014, 06:36 - İp: 91.***.**4.100
zeynom61
zeynom61 (üye)
Yurtdışı / Amatör

merhaba sfkbay, yorumunuz icin cok tesekkür ederim. yani benim elimdeki lensler, yapmak istediklerim icin yeterli ohalde!

evde, aslinda stüdyo olarak adlandirilmaz belkide, cünkü hobi olarak yaptigimdan, iki tane elinchrom d lite 2rx, octabox ve stripelite box kullanicam ve tabiki bebek icin aksesuarlar olucak.

Tarih: 2 Kasım 2014, 13:29 - İp: 86.***.**5.140
  • 1