ozgurtoker
ozgurtoker (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Lens Farkı

Sevgili forum takipçileri

Bir küçük stüdyomuz var. Genelde dergilerimiz için bijuteri denilen taklit takıların çekimlerini yapıyoruz. Fakat bu taklit takılarda da paril paril taslar ve altin gumus renki metaller var. Fotograflari Canon 5D makina ile cekiyorum. ilk onceleri sigma macro 105 mm lens almis idim. Onunla cekiyordum. Pek memnun kalmadim. Cunku detaylari cekmiyordu makina. Taslarin priltilari v.s. Canon 180 mm macro EF modeli lensi tavsiye ediyorlar. Sizlerin de bu konuda fikrini almak istedim. Cunku aralarinda oldukca yuksek fiyat farki var.

Tarih: 5 Ekim 2007, 22:27 - İp: 85.***.**1.127
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

Yani sabit birşey çekecekseniz 180mm çok uzun 70 hatta 70 bile yeterli bana göre. 105mm makro çok kaliteli bir lens nasıl iyi sonuç alamadınız hayret gerçekten bir pro fotografcı olarak.

Tarih: 6 Ekim 2007, 01:41 - İp: 88.***.**8.62
ozgurtoker
ozgurtoker (üye)

Tekrar ben. Onerinizi okuduktan sonra konuyu biraz gelistirmek istedim kendi adima. Profesyonel fotografci degilim. Kendimce is yapabilecek isikli bir oda kurdum kendime. Cadirim 4 adet 600 w isik kullaniyorum. Yalniz sabit bir urun cekiyorum ama urunler cogu zaman buyuk kolyelerden olusuyor. Ve sigma ile Canon arasindaki farki yine fotograf ile ugrasan bir tanidigim bana murat 124'ten ferrariye binmek gibi birsey oldugunu soyledi. Kafamda olusan bu soru isaretini siz degerli fotografcilardan bilgi alarak gidermek istedim. Gercektende 105 mm sigma macro lens ile 180 mm canon macro lens arasinda boylesine bir fark varmidir.

Tarih: 6 Ekim 2007, 04:30 - İp: 85.***.**6.171
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Bu konuyu eskidost'a sorsan daha iyi olur kendisi pırlanta ve mücevher çekimleri yapıyor.

Tarih: 6 Ekim 2007, 13:48 - İp: 85.***.**9.131
ozgurtoker
ozgurtoker (üye)

Eski dosta nasil sorablirim. Bu konuda yardimci olabilirseniz sevinirim.

Tarih: 6 Ekim 2007, 14:09 - İp: 88.***.**2.18
alimallah
alimallah (üye)
İstanbul / Amatör

Bahsettiğiniz iki lens arasındaki farkı, Murat 124 ile Ferrari arasındaki fark olarak değil de,Şahin ile Doğan arasındaki fark olarak düşünürseniz daha gerçekçi olur diye düşünüyorum.
Saygılar

Tarih: 6 Ekim 2007, 14:52 - İp: 91.***.**9.2
sigmafoto
sigmafoto (üye)
İstanbul / Firma

Merhabalar
iletişim bilgilerinizi [email protected] adresine bırakırsanız farklı aksesuarlar ve ürünler ile stüdyonuzda konu üzerinde demo verebiliriz.
Bu şekilde en uygun ürünü daha rahat temin etme şansınız olur.
İyi Günler Dilerim

Tarih: 16 Kasım 2007, 10:08 - İp: 213.***.**7.138
  • 1