erhansanca
erhansanca (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Hoya C-pl Filtreler

Selamlar,

Cirular polarize filtre almak istiyorum. Bir sure arastirdiktan sonra Hoya almaya karar kildim. Ancak model konusunda kararsiz kaldim.

Hoya Super HMC Pro1
Hoya Super HMC

Filtre paketlerinde yazan aciklamalar ise soyle;

Hoya Super HMC : Seven layers of multicoating is applied to rear surface to eliminate image ghosting. Advanced thin selective film is used to guarantee perfectly circular polarized light with neutral colour balance. The low profile (just 5mm) makes this filter ideal for use with wide-angle zoom lenses

Hoya Super HMC Pro1: Seven layers of multicoating on the rear surface eliminate flare and image ghosting. Advanced thin selective film guarantees perfectly circular polarized light with neutral color balance. The low profile (just 5mm) makes this filter ideal for use with wide angle zoom lenses. Front filter thread for a lens hood or a lens cap possible as only 1mm glass plates.

Bu modeller arasinda cam kalinligindan baska bir farklilik varmi? Tamron 17-50 objektifim ile kullanacagim ve Pro1 modelini bulmamiyorum. Eger iki filtre arasinda cok fazla bir fark yoksa Hoya Super HMC yide alabilirim.

Farkli onerilerede acigim.

Yardimci olacak arkadaslara simdiden tesekkur ederim.

Saygilar
Erhan

#erhansanca' tarafından 16.04.2009 10:03:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Nisan 2009, 07:35 - İp: 62.***.**3.186
ingiliz1i
ingiliz1i (üye)
Adana / Meraklı

"Front filter thread for a lens hood or a lens cap possible as only 1mm glass plates. "

bu cümlede farkı anlatıyor. Malumunuz filtreyi makinaya takmak için vıdalanıyor; bu filtre de kendi dişi var ki önünde başka filtre veya lens kapağı takabilmeniz için.

Yıllar önce Hoya filtreleri kullandım, Circular değil ama düz Polariser vardı bende, çok güzel ve çok etkileyici sonuçlar elde edebildim. Dijitalda sadece circular kullanabilirsiniz bildiğim kadar ile...

Tarih: 17 Nisan 2009, 15:20 - İp: 212.***.**3.34
erhansanca
erhansanca (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Tesekkur ederim.

Yanlizca Lens Cap takabilmek icin almaya degmez o zman.

Tarih: 17 Nisan 2009, 15:36 - İp: 62.***.**3.186
  • 1