tyuj
tyuj (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Hama Uv Filtre Ve 17-40 Lens

merhaba 15 gün önce eos 30d ve 17-40 f/4L usm lens aldım daha önce 28-135 vardı ve ben iade edip degiştirdim.hama filtre sizce naıldır ve hangi durumlarda kullanmalıyım?cevaplarsanız sevinirim.

Tarih: 14 Aralık 2006, 20:09 - İp: 88.***.**7.89
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Hama filtre dediğiniz UV mi Polarize filtremi?
B+W ve Heliopan marka filtreler bu işin öncüsüdür.

Tarih: 15 Aralık 2006, 01:58 - İp: 85.***.**9.1
tyuj
tyuj (üye)

hama uv filtre, polarize degil.ayrıca polarize almalımıyım?dediginiz b+w ile heliopan filtreleri nerden bulabilirim.teşekkürler.

Tarih: 15 Aralık 2006, 17:28 - İp: 88.***.**7.170
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Doğa ve manzara ağırlıklı fotoğraflar çekiyosanızki doğa fotoğrafcısı olduğunuzu belirtmişsiniz polarize fitreyi tavsiye ederim renkleri tam alabilmek ve yansımaları önlemek için.
Bahsettiğimiz filtreleri istanbulda yaşıyorsanız sirkeci hayyam çarşısında bulabilirsiniz. Saygılar...

Tarih: 15 Aralık 2006, 20:42 - İp: 88.***.**5.8
tyuj
tyuj (üye)

anladım.en kısa zamanda hayyama ugramaya calısacagım.ancak cogu zaman hayyam da 2 ci el ürünlerin satıldıgını okudum dogrumu acaba.polariza filtre olarak ne önerirsiniz? kendi aralarında çeşit ve modelleri varmıdır. bilmedigimden soruyorum.ısıgınız bol olsun.

Tarih: 15 Aralık 2006, 20:47 - İp: 88.***.**7.170
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Hayyamda sıfır ve ikinci el satanlar olduğu gibi hem sıfır hemde ikinci el satanlarda var, orada aradığınız bulacağınza emimin.
Polarize alırkende B+W veya Heliopan ı tercih etmek doğru karar olucaktır fiyatları biraz pahalı ama verilen paraya değer. Saygılar...

Tarih: 15 Aralık 2006, 21:21 - İp: 88.***.**5.8
tyuj
tyuj (üye)

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.en kısa zamanda gidip bi bakacagım. hem merakta ediyourm bu hayyam ı cok meshur galiba.erkayalara kadar gittimde su hayyama bi türlü gitmek nasip olmadı.kolay gelsin.

Tarih: 15 Aralık 2006, 21:43 - İp: 88.***.**7.170
burfak
burfak (üye)
İstanbul / Amatör

bu arada polarize filtrelerin iki çeşidi var. biri lineer biri circular. sizi yanılmasın, iki tür polarize filtre de döner, farkları lineer polarize filtrelerin makinelerin otofokus mekanizmalarını yanıltmasıdır. manuel odaklama yapmak zorunda kalırsınız, veya üstüne biraz daha para koyup circular alırsınız, otofokus kullanabilirsiniz.

Tarih: 17 Aralık 2006, 15:02 - İp: 88.***.**0.203
tyuj
tyuj (üye)

cok tesekkürler burfak bunu ögrendigim cok iyi oldu.sagol

Tarih: 18 Aralık 2006, 00:14 - İp: 88.***.**6.43
  • 1