toretosmh
toretosmh (üye)
Denizli / Amatör

Gece Çekimleri Lens

aranıza yeni katıldım oncelikle merhaba.. Acaba gece çekimleri için ozel lensler varmı D40 makinama varsa hangi lensleri onerirsiniz..

Tarih: 10 Kasım 2007, 01:07 - İp: 88.***.**0.11
kiziltug
kiziltug (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

ELİNİİ LENS GECE ÇEKİMLERİ İÇİN ÇOIK DA İDEAL BİR LENS GECE ÇEKİMİ DEDİĞİNİZ ŞEY LENSLE OLACAK BİŞEY DEĞİL AMA BİRAZ GENİŞ AÇI TATLI GELİYOR BENDE BU İŞ İÇİN 18-55 KULLANIUYORUM FAKAT TRİPOD VE MANUEL AYARLAR İLE UZUN POZLAMA SEVİYORUM BUŞEKİLDE GECE ÇEKMİLERİN DEN ZEVK ALIYORUM MANCAK SİZEDE DENEMENİZİ TAVSİYE EDERİM
SON SÖZÜM GECE ÇEKMİ LENS İLE DEĞİL MAKİNE VE TRİPOD İLE OLUR... (cANO KULLANBMIYORUSANIZ SENSÖR FARKINDAN GECE HIZLI ÇEKİM OLANAĞINA İMKAN VEREBİLECEK BİR ÇİPİNİZ YOK DEMEKTİR YANİ İSO YU ÇOK ARTTIRIRSANIZ FOTGRAFINIZ HOŞ ÇIKMAZ MUTLAKA NOİSLİ OLUR ONUN İÇİN BU ÖNERİMİ DİKKATA ALABİLRSİNİZ)

Tarih: 10 Kasım 2007, 21:56 - İp: 88.***.**3.194
traxxas
traxxas (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

gece cekimi yapıcaksanız alıcagınız lensın dıyafram acıklıgına dıkkat edın soylekı 2.8 dıyaframlı bır objektıf sızın ısınıze yarıcaktır ama 5.6 dıyaframındakı bır objektıf sızın ısınıze yaramıcaktır bu yuzden dıyaframı oldukca acık hatta mumkunse sabıt bır objektıf ısınızı görücektır

Tarih: 12 Kasım 2007, 00:09 - İp: 88.***.**3.183
oguziu
oguziu (üye)
İstanbul / Amatör

Gece cekimleri icin Is iyidir ayrica genis diyafram sizi daha rahat calistirir 3.5 ten ama

traxxas da dedigi gibi bi objektifle cok alakali degil ne ceeceginize de bagli

Tarih: 12 Kasım 2007, 13:38 - İp: 194.***.**9.97
sdtyrdkn
sdtyrdkn (üye)
Bursa / Meraklı

toretosmh, makinanın tv moduna gelerek iso 100 ve 30" (30 sn) görecek şekilde ayarla, makinanı sabit bir yere koy ve çekimini yap. açık diyaframa ihtiyaç yok, 2.8 ile alacağın fotoğraf istediğin kalitede olmayacaktır (alan derinliği bakımından)

Tarih: 15 Kasım 2007, 17:52 - İp: 85.***.**8.245
grosso
grosso (üye)
İstanbul / Amatör

Diyaframa niye bu kadar taktınız yahu? düşük diyafram düşük alan derinliği demektir.

Gece çekimi için lens diye birşey olmaz Olay ne çekeceğine bağlı

Tarih: 2 Aralık 2007, 23:08 - İp: 88.***.**5.199
ncpdnr
ncpdnr (üye)
İstanbul / Amatör

ıso yu ayarla oda ayarlamıyorsa odak ayarlarken çevirdiğimiz yerden diyaframı ayarla m mode flaşsız çekebiliyorsun öyle.

Tarih: 7 Şubat 2013, 22:02 - İp: 78.***.**3.255
  • 1