anaconda34
anaconda34 (üye)
İstanbul / Amatör

Fujifilm S5600 İçin Makro Lens Kit

Öncelikle herkese merhaba. Bu siteyi nette gezerken tesadüf eseri buldum ve ilk izlenimim harika. Sorulan her türlü soruya cevap verilmesi beni çok memnun etti.

Şimdi sizlere sormak istediğim bir takım sorular var. Eğer cevap verirseniz çok memnun olurum..

Bir süre önce Fuji s5600 makina aldım. Genel anlamda gayet memnunum makinadan.
Ancak şimdi bu makinaya makro lens kit almak istiyorum

Buna göre;

* Öncelikle bu sorunun cevabını merakla bekliyorum. Bu makinaya lens adaptör (tüp) dedikleri aparatı takmadan makro lens takmam mümkün mü? Şayet eğer mümkünse lens adaptörünün faydası nedir ne değildir? Ya da tüp olmadan mümkün lensi takmak mümkün değilse bu tüpü Sirkeci'de bulmam mümkün mü?

* Makro lens'de öncelikle hangi markayı tavsiye edersiniz..? parası şu aşamada problem değil yeterli istediğim düzeyde makro kalitesini versin..

* Son olarak bu makinanın optik zoom olayını takılacak bir aparatla 2 ya da 3 katına çıkarmak mümkün mü?

yardımlarınız ve de cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler...

İyi akşamlar dileğimle, ışığınız bol olsun..

Serdar Patacı

Tarih: 9 Ağustos 2007, 23:20 - İp: 85.***.**5.203
oguziu
oguziu (üye)
İstanbul / Amatör

Ya şimdi direk bağlama olayı ve çeviri olayı şöyle senin makinanala tam uyumlu değilse onu takarsın onun izerinede merceği takarsın

Dediğin gibi converter taktığında Optik yakınlaştırma artar ama kaliteden biraz vezgeçmen gerekebilir.

Fiyatları çok yüksek oluyor dediğin makro lenslerin

Tarih: 11 Ağustos 2007, 12:23 - İp: 88.***.**9.99
dilaver61
dilaver61 (üye)
İstanbul / Amatör

Be Oguziu'nin söylediğini pek anlamadım anaconda34.

Makinene close-up macro +1+2+4 mercek takmak için adaptöre ihtiyacın yok.

55mm olan her mercek makinenle uyumludur. Direkt lensin önüne vidalayabilirsin.

+1 yakınlaştırmaz, sadece obzeye uzak olmanı, flkaş patlatmak için mesafen olmasını sağlar.
+2 2 kat yaınlaştırır, +4 de 4 kez.
Beraber de kullanabilirsin fakat, görüntü kaybın olur. Biliyorsun ne kadar cam o kadar kötü fotoğraf.

+ zoom olayında kullanacağı aparata gelince, makinen için değecek bir aparat değil. x 2 converter alayım dersen makinenin fiatının yarısına alamazsın.

Marka ya gelince, ben en ucuzunu kullandım memnundum. Nihayeinde DSLR bir makinede 105mm f/2.8 lens değiller. Altı üstü bir mercek. Beklentini ona göre ayarlamalısın

Tarih: 11 Ağustos 2007, 23:48 - İp: 88.***.**7.175
anaconda34
anaconda34 (üye)
İstanbul / Amatör

dilaver61 vermiş olduğun bilgiler için teşekkürkerimi sunarım.

piyasada hama,sonia gibi markalar sanırım 50 ytl civarı fiyatlara satılıyor. bana tavsiye edilen raynox marka lenslerdi. bakalım önümüzdeki hafta sirkeci de biraz araştırcam eğer fiyatı uygun ise onlardan almaya düşünüyorum..

adaptör olmadan lens kullanabilecek olmama sevindim. en azından ek bir masraf çıkmayacaktır..

ekstra zoom olayına da daha sonra el atarım artık

Tarih: 13 Ağustos 2007, 00:22 - İp: 88.***.**2.252
  • 1