sivassporlu
sivassporlu (üye)
Karabük / Amatör

Fujifilm Hs25 İçin Filtre

Merhaba hs 25 ile resim çektikten sonra ister istemez bazı programlarla mudahalede bulunuyorum bunu azaltmak için polarize filtre siparisi verdim
http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/fujifilm-icin-uv-cpl-polarize-filtre-parasoley-118619519
sizce bu ürün işimi görürmü camdan yapıldığını söylüyor ve çektiğimiz resimlere picassa photoshop gbi programlarla düzenleme yapınca huzursuzluk hissediyorum sizce fotoların orjinalliği bozuluyor mu içimdeki bu huzursuzluk yersiz mi niye :D?
Cevaplarınızı bekliyorum .

Tarih: 4 Ağustos 2014, 11:28 - İp: 212.***.**8.2
mario98
mario98 (üye)
İstanbul / Meraklı

Merhaba, ben pek anlamıyorum ama bana da photoshop orjinalliği bozuyor gibi geliyor. Birde nereye kadar düzenleme yapabilirsiniz ki, polarize filtre almak en iyisidir bence. Bende yakın bir zamanda almayı düşünüyorum ama hangi marka alsam, nereden alsam karar veremedim.

Tarih: 16 Ağustos 2014, 16:43 - İp: 78.***.**0.220
sivassporlu
sivassporlu (üye)
Karabük / Amatör

en iyi marka olarak hoya ve B&W diyorlar ama pahalı diye biliyorum

Tarih: 18 Ağustos 2014, 11:57 - İp: 88.***.**7.227
sfkbay
sfkbay (üye)
Ankara / Amatör

Polarize filitre kullanarak çekeceğiniz konulardaki yansımaları (cam,parlak metal,deniz,göl,güneş ışığı...) büyük oranda minimize edersiniz ancak kimi fotoğraflarda bazen bu yansımalar fotoğrafa ayrı bir değer katar,yani her fotoğrafta polarize filitre kullanmamanız gereken durumlar olabilir.

Günümüz fotoğrafçılığında PS artık neredeyse vazgeçilmez bir konuma geldi.İster istemez bir çok fotoğrafta bazen düzenlemeler yapmak gerekebiliyor.Burada önemli olan herhangi bir fotoğrafa müdahale yaparken fotoğrafın ihtiyacı neyse ona göre düzenleme yapmak,yani gerekiyorsa tamamına,ya da kısmi gereken yerlerinde düzenleme yapmalıyız.

PS programını kullanmak istemiyorum demeniz ya da huzursuz olmanız biraz yersiz bence.

Tarih: 18 Ağustos 2014, 22:28 - İp: 91.***.**4.100
  • 1