ahniba
ahniba (üye)
İstanbul / Amatör

Filtre Kullanımı Ve Pratik Filtre

merhabalar ben yaklasık bes yıldan beri nereye gıtsemklasik ve eskı makınamı yanımda tasıyıp her şeyı kayıt edip gelecege saklayan tarıhcı mısalı fotograf cekıyorum,fakat gun gectıkce malzeme filtre pahalandurgı ıcın bır de fujı dıgıtal aldım fakat dıgıtal bana soguk gelıyor robot gıbı hıssedıyorum(dıgıtal tutkunlarından özur dilerim) dıgıtalın kolaylıgı en fazla eve donunceye kadar bekleyıp sonucu gorup begendıklerını saklıyıp gerısı cope manuel cekım oyle degıl her sey dogru ayardamı diye ugrasıp sonucu merakla beklemek cok guzel ben bır de yarım saat de veren laboratuvarlara gıtmeyıp klasık banyo yapan emektar amcama gıdıp ıkı uc gun sonra alıyorum resımleri,labaratuvarlar ıyı de acaba dıyorum kımyasallar zamanında degısıyormu ya da yanlışlıkla yakarlarmı dıye korkuyorum lütfen kızmayın ve amatorlugume verın lafı cok uzattım bızım emektar fotografcı amca kendı kendıne filtreler yapıyor mesela kadın corabı baglayıp resım cekıyor cok guzel puslu resim elde edıyor,koruyucu filtre camına elmas ıle ınce cızgıler cekıp ısık kırılmaları ıle harıkalar yaratıyor,sizlerden de boyle pratıklıkler bılen varsa benım ile bizlerle paylasırmı,belkı ugrasma gıt filtre al ıkıncı el satanlarda var dıyeceksınız ama ben böyle pratıklerıde kayıt edıp ılerıde bunları bır kıtapta toplamak ıstıyorum vaktınızı aldım konu fotograf olunca susamıyorum etrafımda da meraklılar yok bu sıteye bayıdım okumasanız bıle yazmak cok keyıflı sıte kurucusuna teşekkur ederim selam ve saygılarımla ahmet başaran

Tarih: 18 Ekim 2003, 00:00 - İp: yok
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Merhaba,
Aslında süper bir fikir, nasıl desem evde katle (nasıl yazıldığını bilmiyorum elektrikli su ısıtma makinası) varken kömürlü semaverle çay hazırlamak gibi,
Şu an özel bir firmada çalışıyorum, ama asıl mesleğim stüdyo fotoğrafçılığı, gerçi çalıştığım firmada fotoğrafla ilgili ama işim fotoğraf çekmek değil Ege bölgesini geziyorum son bir senedirde fotoğraf çekmeye çalışıyorum, henüz kendi sitemde bile bir fotoğraf yayınlamış değilim.
Her neyse gelelim sorunuza, stüdyo fotoğrafçılığı yaptığım dönemlerde, atölye makinamın önünde oluşturduğum cama camsil fısfısıyla buhulayarak fotoğraflar çekmiştim kendimce mükemmel neticeler almıştım, biraz sizin amcanın kilotlu çorap neticelerini andırıyor ama kitabın bir sayfasında geçmek istedim
Ayrıca site ile ilgili görüşleriniz için teşekkürler, tasarım ve içerik çalışmalarım devam ediyor, hobi olarak bende bununla uğraşıyorum
İşlerinizde başarılar

Tarih: 19 Ekim 2003, 09:31 - İp: yok
  • 1