dewilturk
dewilturk (Üye)
Yurtdışı / Meraklı

Filitreler Hakiinda Yardim..

Arkadaslar benim filitreler hakkinda hic bilgim yok..forumu gezdim ama duzenli bir bilgi edinemedim...
Sorum...Kac cesit filitre vardir,isimleri nelerdir,hangi filitre hangi gorevi ustlenir,hangi filitre nerede kullanilmalidir ve mumkunse filitreler ile yapilmis cekim ornekleri verirseniz cok sevinirim..Ilgi gosteren tum dostlara tesekkurler...

#dewilturk' tarafından 05.11.2007 22:29:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Kasım 2007, 22:24 - İp: 217.***.**3.133
erdenbay
erdenbay (üye)
Bursa / Doğa Fotoğrafçısı

Alttaki linkler sanırım yardımcı olur.
1. 2. 3.

#erdenbay' tarafından 05.11.2007 23:09:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Kasım 2007, 23:08 - İp: 88.***.**2.125
dewilturk
dewilturk (Üye)
Yurtdışı / Meraklı

Cok cok tesekkur ederim arkadasim..

Tarih: 5 Kasım 2007, 23:12 - İp: 217.***.**3.133
emexci
emexci (üye)
Yurtdışı / Meraklı

merhaba dewilturk

acik konusmak gerekirse, objektif'e ve makinaya iyi bakarsaniz filtre'ye ihtiyaciniz olmaz. ben sahsen bir defaligina ne farkliliklar gösterir diye fotografcida bir filtreli bir de filtresiz cekim yaptim. filtreli olan farkli yerlerde kirlilikler ortaya cikardi(temiz olmasina ragmen)

daha sonra karsilastirma yaptigimda pek bir fark göremedim. yani bana sorarsan sahsi fikrim senin icin sadece para kaybi olur. faydasinin olmadigini söylemiyorum sadece cok gerekli de degil demek istiyorum

Tarih: 6 Kasım 2007, 13:57 - İp: 80.***.**1.213
b.erkman
b.erkman (üye)
İstanbul / Firma

www.zoomithalat.com adresine bakarsan çeşitli markalara ait filtleler hakkında fikir ve bilgi edinebilirsin.
Filtreler ve temel fotoğrafçılık bilgileri hakkında da fikir sahibi olabilmen adına aynı linkde bilgilendirici linkler ve sözlük bulunuyor.
bunun dışında internette gerekse yayın evlerinde satılan çeşitli fotoğrafçılık notları ve kitaplarında istediğin bilgilere kolaylıkla erişebilirsin.

Tarih: 12 Kasım 2007, 16:28 - İp: 88.***.**4.170
  • 1