olusum
olusum (üye)
İzmir / Amatör

Eos 350 D

selam arkadaslar ben izmirde oturuyorum bu yüzden sorun yaşıyorum 350d için 17/70 f 2,8 macro objektif veya 50 mm makro objektif lazım sigma daha hesaplı olduğu için tercihim o ama hem güvenli hemde ucuz nereden temin edebilirim yardım lütfen.
bu objektifi kullanma amacım altın ürünleri cekmek acaba doğru bi objektifmi

Tarih: 11 Ağustos 2006, 11:11 - İp: 81.***.**2.114
makromikro
makromikro (üye)
Bursa / Amatör

Altın ürünleri çekiceksen sana 50mm yeterli sanırım çünki geniş açıya neden ihtiyacın olsunki sonuçta yakın plan çekiceksin. Eğer çok kaliteli bir lens olsun diyorsan canonun 50mm f1,8 eğer daha da iyi olsun dersen Canon 50mmf1,4 al derim ama diyorsanki ucuz olsun tabi haklısın sigma al ama kalite farkı kesinlikle vardır . İyigünler...

Tarih: 12 Ağustos 2006, 22:10 - İp: 85.***.**3.104
makromikro
makromikro (üye)
Bursa / Amatör

selam oluşum. Valla izmirde bulabilrimisin bilmiyorum ama İstanbulda metro fotografçılıktan alabilirsin www.metrofotograf.com du sanırım adresi googledan aratarakta bulabilirsin hayyam çarşısında bu yer. Objektife gelince canonun 50mm f1,8 sanırım canonun en ucuz objektifiydi 100 Euro civarında olması lazım bilemiyorum sitelerinden bi bak istersen . Sigma ile canon arasında fark vardır tabiki bana sorarsan canon al ama yinede sen bilirsin. Şahsen ben bu objetifleri karşılaştırıcak kadar profösyönel değilim ama tercihim canon olurdu. Kullanan arkadaşların sorun yaşadılarını sanmıyorum ama yinede bir kullanana sormanızda fayda var. İyigünler

Tarih: 16 Ağustos 2006, 00:20 - İp: 85.***.**5.191
makromikro
makromikro (üye)
Bursa / Amatör

Buarada olusum ben baktım 140,00 Euro +KDV miş canon 50mm f 1,8 ve Sigma 50mm F2.8 EX Auto Focus Macro 266,00 Euro +KDV arada fark var bayağı fakat sigmanın lensi macro lens

Canonun En Yakın Netlik Mesafesi: 45cm

Sigmanın En Yakın Netlik Mesafesi: 18.8cm

yani sigma ile altınlara daha da yaklaşabilirsin fakat bunlar teknik detaylar yinede kullanana bir sorman gerek bence . Görüşmek üzere...

Tarih: 16 Ağustos 2006, 00:28 - İp: 85.***.**5.191
  • 1