bulka59
bulka59 (üye)
İstanbul / Amatör

Dslr İçin Af Extension Tube

Hepimizin elimizdeki mevcut lenslerimizle bazen keşke daha yakını netleştirme olanağım olsaydı dediğimiz zamanlar olmuştur. Geçenlerde 3 parçadan oluşan MF bir extension tube ie mevcut Sigma 28-300 macro lensim ile bir deneme yaptım.En yakın netleme uzaklığı 50 cm olan bu lens ile sanırım 15-20 cm de netleme sağladım. Neredeyse lensin ucu çektiğim nesneye değiyordu. Çok ilgimi çekti.AF olanaını denemek için arıyorum.
Bu konu ile ilgili bir bölüm açmak istedim ki extension tube kullanmış olan arkadaşlar deneyimlerini bizlerle paylaşsınlar bilgimiz artsın.
Özellikle Sigma 50-500 lensimin 500 de min netleme mesafesi olan 300 cm yi daha azaltabileyim ve uçan kaçan canlılaraı daha kolay çekebileyim.

Bülent

Tarih: 17 Nisan 2006, 00:51 - İp: yok
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Sirkecide bulabilirsiniz. Kenko markalı 3 parçadan oluşan AF extension tube set. Yaklaşık fiyatı 200 ytl gibi. Belki 2.el bulma şansınız olur. 3 parçayı istediğiniz kombinasyonda 1 li 2 li vs.. kullanabiliyorsunuz. Tube set kullandığınız zaman en yüksek yaklaştırmayı en düşük odak uzaklı lensle alırsınız. Zoom,odaklama için çok faydalı oluyor. 50-500 le epey kolaylık sağlar.

Tarih: 17 Nisan 2006, 02:17 - İp: 85.***.**2.39
bulka59
bulka59 (üye)
İstanbul / Amatör

Çeşitli sigma ve nikon lenslerimle auto focus bazı (kenko) extension tube'ları denedim auto focus sağlayamadım. tavsiye etmiyorum. İlgilenenlere

Tarih: 10 Mayıs 2006, 00:12 - İp: 85.***.**1.224
  • 1