ilkerbalci
ilkerbalci (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Eos400d İçin Makro Lens

Merhabalar,
Canon makinam için test edilmiş, referans gösterilebilecek bir makro lens arıyorum...
Pentax kullanıcısı bazı arkadaşların kullandığı Voigtlander 105mm lensin renkleri ve keskinliğine hayran kaldım. Sanırım Canon uyumlusu da varmış.
Ama Canon 100mm 2.8, ve Sigma lensler için de iyi öneriler var.
Ama Voigtlander yanında kesinlikle eksik kalırlar diyebilecek karşılaştırmayı yapmış, tecrübesi olan arkadaşlar varsa yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 16 Ağustos 2007, 11:49 - İp: 88.***.**4.121
aok
aok (üye)
Bursa / Amatör

Merhaba,Ben uzun süre makro araştırdım almayada niyetliydim sonra başka lens aldım nedeni ise makro pek kullanmayacağımı düşündüm
Neyse genelde canon araştırmıştım
Bu alanda en tercih edilen Türkiyede yada dışarıda 100mm olanı,Aslında incelediğimde 60mm olanıda 100mm den daha iyi fiyatıda daha düşük zaten daha kısalarıda kimse önermiyor.60mm dezavantajı EF-S lens olması anlayacağın daha üst sınıf makinalara geçersen kullanamassın(30d hariç)
180mm ise hem pahalı hemde o kadar iyi değilmiş testlerde ,sigma canona göre daha zayıf kalite bakımından ondada 105 yada 150 tavsiye ederim.
Voigtlander markayı görmediğim için fikrim yok [>

Tarih: 17 Ağustos 2007, 23:28 - İp: 85.***.**0.240
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

söyledigin markayı bende bilmiyorum ama tamron 90 mm macroyuda incelemeni tavsiye ederim.türkiyede pek bulunamıyormus ama mutlaka hayyamda filan spot temin edilebilir.

Tarih: 18 Ağustos 2007, 11:42 - İp: 85.***.**9.24
ilkerbalci
ilkerbalci (üye)
İstanbul / Amatör

Çok teşekkürler yorumlarınıza ....

Tarih: 20 Ağustos 2007, 14:09 - İp: 88.***.**4.121
  • 1