grosso
grosso (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 400d Kit Lensi O Kadar Kötümü

Ben makineyi amerikadan aldım ve gelen kit lens
EF-S 18-55mm f3.5-5.6 II

Forumda bakıyorum herkes bu lens için at çöpe gitsin gibi konuşuyor. Ben birşey farketmedim şahsen

Acaba bendeki lensin II serisi olmasımı işi değiştiriyor yoksa gerçekten bir tamron 17-50 alsam fotolarda durum çokmu değişecek Tereddütte kaldım.

Tarih: 5 Aralık 2007, 00:43 - İp: 81.***.**5.97
emexci
emexci (üye)
Yurtdışı / Meraklı

gerek kullanilan materiyal, gerek tasarim ve gerek foto kalitesi ile kötü. ancak bu, bu objektifle kötü foto cekersiniz anlamina gelmiyor.

bir süre sonra tamron 17-50 veya sigma 17-70 ihtiyaci hissedebilirsin.

Tarih: 5 Aralık 2007, 09:51 - İp: 91.***.**7.79
alikatip
alikatip (üye)
Ankara / Amatör

Zaten diğer lensleri şöyle bir elinize aldığınızda dahi farkı anlarsınız,ama arkadaşımın da dediği gibi güzel bir ışık,güzel bir açı yakalamanıza rağmen kötü fotoğraflar verecek değil.Ama tavsiyem değiştirmeniz,Tamron 17-50 kullanmadım ama forumlarda çok takip ettim,çok kaliteli olduğundan bahsediliyor...

Tarih: 5 Aralık 2007, 11:37 - İp: 85.***.**9.238
-olimpos-
-olimpos- (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

18-55 lensi bir çok arkadaş studyoda kullanıyor netice alıyor.Çok kötü değil.Ama TAMRON 17-50,tartışilmaz,keskinlik super.

Tarih: 5 Aralık 2007, 23:53 - İp: 85.***.**0.217
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

bende o lensi kullanıyorum... aslında çöpe atılıcak bir lens değil... iyi fotoğraf çekebiliyorsanız eğer lenste yüzünüzü güldürebilir... lakin çok daha iyi lenslerde var tabi ki parasına göre...

bence elinizdeki lensi bir kaç ay kullanın ve hangi alana yönelmek istiyorsanız ona göre bir lens alın derim...

ama kesinlikle elden çıkarmayın o lensi... bir anda can simidiniz olabilir.

Tarih: 6 Aralık 2007, 17:03 - İp: 88.***.**3.162
  • 1