mozdeveci
mozdeveci (üye)
Kayseri / Profesyonel Fotoğrafçı

Canon 350d İçin En Uygun Lens

Sayın üyeler, canon 350d almaya karar verdim. düşüncem body almak ve her koşulda çekim yapabileceğim bir objektif almak. bir kere bu doğru bir düşünce mi? eğer doğru ise body'e en uygun objektif ne olabilir. IS lensler çok pahalı. yardımcı olabilir misiniz? teşekkür ederim.

Tarih: 23 Şubat 2006, 09:23 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam mozdeveci..

18-200'leri incele bence..

Tarih: 23 Şubat 2006, 12:34 - İp: 62.***.**2.10
mek_888
mek_888 (üye)
Bursa / Amatör

350D çok iyi bir seçim bence. Ben de 350D almaya karar verdim. şu an fiyat araştırıyorum.
Bu makina hakkında okuduklarımdan şu sonucu çıkarıyorum; makina ile birlikte gelen 18-55mm objektif çok kullanışsız.
Bu açıdan sadece body alıp daha iş görecek bir objektif almak daha akkılıca görünüyor. Bu başlık bu konuda bana da yardımcı olacak. Amatör bir fotoğrafçısınız ve ilk aşamada tek bir objektif alacaksınız en akıllıca seçim hangisi olurdu?

Bilenlerden ricam body olarak en uygun fiyatlı 350d nerede bulunur (istanbul'da mesela). Yurtdışı ile Türkiye fiyatı ne kadar fark eder. Garantisi olmayacağı için yurtdışından alınan makina mantıklı olur mu? Bu konudaki görüşlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Tarih: 23 Şubat 2006, 15:02 - İp: 85.***.**1.25
mozdeveci
mozdeveci (üye)
Kayseri / Profesyonel Fotoğrafçı

350d'nin üzerindeki 15-55 lensi almamak doğru gibi bir sonuç çıkıyor galiba. bilen arkadaşlar biraz daha yardımcı olursa seviniriz. 350d yi body olarak mı alalım. eğer evet ise maliyeti çok yüksek olmayan iyi bir lens ne alabiliriz.boraya da ayrıca teşekkür. mek 888 birlikte alabiliriz. ben en iyi fiyatı aydınlarda buldum. ben kayserideyim. istanbulda iyi fiyat başka var ise bana da söylerseniz memnun olurum. iyi günler

Tarih: 23 Şubat 2006, 15:40 - İp: 193.***.**8.8
kilmanoglu
kilmanoglu (üye)
Trabzon / Amatör

dostlar merhaba,
ben tamron 24-135 tavsiye ederim.. çok iyi referansı var... www.fredmiranda.com... türkiyede bulamadım.. ama biryerlerde mutlaka var...18-200 leri alırken iyi araştırmanızı öneririm... şimdiye kadar okuduklarımdan anladığım, dslr bir makina alıyorsan en az 2 lens almayı hatta makro ile beraber 3 lens almayı gözden çıkaracaksın... tabii bütçe izin verirse...

herkese kolaylıklar...

Tarih: 23 Şubat 2006, 16:33 - İp: 81.***.**5.225
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

"""""düşüncem body almak ve her koşulda çekim yapabileceğim bir objektif almak. bir kere bu doğru bir düşünce mi?"""""

Hayır bence değil eger dslr alacaksan lens almayıda tasımayıda goze alacaksın.
Sana tavsiyem once 18-55 le al makinayı bende zamanında demedigimi bırakmamıstım bu lense ama gercekten o fiyata gayet iyi sonuc verdigini anladım bence once 18-55 i al kalan paranında uzerine para koymaya basla zaten 18-55 i kullanırken hangi aralıga ihtiyacın oldugunu anlayacaksın daha sonra biriktirdigin parayla tele ihtiyacın olursa 70-200f/4 L (mukemmel bir lens) genis acı ihtiyacın olursa 17-40 f/4 L (en az 70-200 kadar mukemmel hatta daha mukemmel ) alabilirsin yada en iyisi ikisini birden almak ama inan 18-55 verecegin 100 usdye deger ayrıca istedigin kadar horda kullanabilirsin fiyatında dolayı ama zamanı gelince L serisine gecmek isteyeceksin.

İlker hocam 17-40 hakikaten cam gibi berrakmıs gene iyiki seni dinlemisim

Tarih: 23 Şubat 2006, 20:54 - İp: 81.***.**4.161
  • 1