unleashed
unleashed (üye)
Yurtdışı / Amatör

Canon 300m Is F/2. 8l Usm

Selam arkadaslar, forumda ve fotografcilikta yeniyim. Ama sanirim biraz sansliyim. cunku cok yakinda Canon 300mm IS f/2.8L USM bir lens sahibi olacagim. (kimse oyle bakmasin, tabiki ona o kadar parayi baglayacak durumum yok, hediye olarak geliyo) Canon 400D kullaniyorum ve bu benim 18-55 ten sonraki ilk objektifim olacak. O yusden sizlerden biraz bilgi ve tavsiye almak istedim. Extender kullanmanin bi anlami olur mu, sizce almali miyim? Simdiden tesekkurler.

Tarih: 11 Ekim 2007, 09:08 - İp: 212.***.**5.4
ocant35
ocant35 (üye)
İzmir / Amatör

Merhaba şanslı genç,
Belki kullanan bir arkadaşımız birkaç kelime yazar diye düşündüm.
Bu sessizlik ilgiasizlikten değil. Sanırım forumdaki arkadaşlardan en fazla 3 kişide vardır.
Lens geldiğinde bugünkü alışkanlıklarınıza oldukça ters gelebilir. Onu bağlayacağınız bir tripodunuz bile olmadan verimi size doyurucu gelmeyebilir.
Şuna emin olun ki bubdan sonraki hayatınızda daha güzel bir lens sahibi olma ihtimaliniz çok azdır.
Gönül rahatlığıyla canon EF 2X Extender II ile kullanabilirsiniz.
İşinize yaramadığını düşündüğünüz zaman bile onu kenarda iyi muhafaza edin.
Günlük ihtiyaçlarınıza pek çok değişik alternatif daha ucuz lens eklemeniz gerekse de ileride hakkını verir beceri ve deneyime sahip olduğunuzda ondan çok yararlanacaksınız.

Güzel günlerde kullanın.

Tarih: 13 Ekim 2007, 15:48 - İp: 81.***.**5.109
unleashed
unleashed (üye)
Yurtdışı / Amatör

Selamlar Ocan Abi,
Onemcilikle yorumun ve bilgiler icin cok tesekkur ederim. En azindan bu sessizligin ilgisizlikten olmadigini bilmek guzel. Cunku bu mesaji yazarken her hangi bi art niyet tasimamistim. Yani amacim, ' benim bundan var, sizde ne var' gibisinden bisey degildi. Yanlizca benim de cok yabanci oldugum birsey konusunda, ustadlardan tavsiye ve on bilgi almak icindi. Ozellikle verdigin bilgilerden sonra degerini daha iyi anlayip, ona gore teknigimi gelistirebilirim. Tekrar tesekkurler.

Tarih: 14 Ekim 2007, 11:13 - İp: 88.***.**7.213
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

guzel lens, 2.0 canon ile renkler ve kontrastı halen iyi fakat af baya yavaslıyor.. canon 1.4 ile af de baya iyi calısıyor..

Tarih: 14 Ekim 2007, 19:29 - İp: 81.***.**6.107
  • 1