mete_
mete_ (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bu 3 Lensi Yorumlarmısınız(canon)

Canon EF-S 55-250mm F/4-5.6 IS sıfır 400tl 2.el 350tl
SIGMA 18-200MM F/3.5-6.3 DC OS F ikinci el 480tl
SİGMA 28-300 MM F3.5-6.3 DL ASPHERİCAL IF HYPERZ az kullanılmış 400tl

3 lensi karşılaştırıp ürünler hakkında yorum yapabilirseniz çok yardımcı olursunuz.. Bu modellerin hepsi Canon eos 1000D'ye uyumlu mudur onu bulamadım, internet üzerinden alacağım(sizce bu sorun teşkil eder mi)
Sigma da ki OS Canondaki IS sanırım, bunlar olmasına karşın netlik problemi çekermiyim elle çekimde?

*Eklemeyi unutmuşum; 18 ve 28 gibi geniş açı araklıklarından başlıyor sigmalar, hem zoom hem geniş açı kalitede ne kadar kayıp verdirir? Bu zamana kadar pek ısınamadığım bir seçenekti fakat fiyatları açısından şu an alabileceğim düzeydeler...

Teşekkürler

#mete_' tarafından 05.01.2011 01:20:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Ocak 2011, 01:12 - İp: 46.***.**7.171
mete_
mete_ (üye)
Yurtdışı / Amatör

gaijin'in yanıtıdır:

bu uc lensten hangisini almanız gerektigine kendiniz karar vereceksiniz.

55-250 IS kit lens yanında oldukca iyi bir tamamlayıcı olacaktır.
kaliteli optiği ve (IS) titreşim onleme ozelligi olması lensin bir diger artısı

ancak ben lens takıp cıkarmakla ugrasmak istemiyorum, tek bir lens kullanmak istiyorum derseniz diger iki secenege yogunlasmanız gerek.

bunlar içinde 28-200 olanı sundugu aralık itibarıyle cok kullanıslı degil, 28mm geniş acı yetersiz kalabilir, dar mekanlarda sıkıntı yasayabilirsiniz.

18-200 bu anlamda daha iyi bir secim, hem kit lensin verigi kadar geniş acı hemde 200mm ye uzanan bir dar acı performansıyla işinize yarar bir lens.
OS (titreşim onleme) ozelliginin olup olmadıgını teyit ettirin, cunku bu lens içinde yuksek mm degerlerinde OS faydalı oalcaktır.
ancak tabi bu tarz lenslerinde bir eksisi var.
bu kadar geniş aralıklı lensler optik performansı dusurur, focus hızı duser, loş ısıklı ortamlarda focus suresini uzatır (hatta hiç netlememe gibi bir sorunla karsılasabilirsiniz.)

tek lens istiyorsanız 18-200
kit lens ile beraber kullanırım diyorsanız 55-250 IS

Tarih: 7 Ocak 2011, 13:27 - İp: 188.***.**8.149
  • 1