basitinsan
basitinsan (üye)
İçel / Amatör

Auto Rikenon 1:2 F=50 Mm Hakkında ... ?

Merhaba üstadlarım.
Başlıkta adı geçen lense sahibim. Ancak bir arkadaşımdan hediye şeklinde edindim. Kendim gidip de özellikle almadım. Arkadaşım bana bunun bir portre lensi olduğunu söyledi. Gerçektende manzara ve portre de başarılı bir lens. Ama piyasada ki diğer lenslere göre yeri ve fiyatı nedir bununla ilgili hiç bir bilgi bulamadım. Hep yabancı sitelerde çıkıyor arama yaptığımda yorumları anlamama da google çeviri motoru yetersiz kalıyor )

Sizlerden ricam bu lens hakkında ki bilgilerinizi paylaşmanız. Şimdiden çok tşk ederim.

Lensin görüntüsü için tıklayınız

#basitinsan' tarafından 11.06.2013 23:01:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Haziran 2013, 23:00 - İp: 85.***.**6.208
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Lensi kullanıyormusunuz? Kullanıyorsanız hangi makina ile?

Tarih: 11 Haziran 2013, 23:05 - İp: 151.***.**3.154
basitinsan
basitinsan (üye)
İçel / Amatör

Ercan Hocam lensi Canon 60D ile kullanıyorum. Bokehi çok güzel gayet memnunum lensten. Makro lens almak için satmayı düşündüm fakat piyasada lens hakkında özellikleri ve fiyatı hakkında pek bilgi bulamadım.
Gerçi satmak istemesem fiyatını özelliklerini hiç önemsemem çünkü portre konusunda bana şu an için fazlasıyla yetiyor.

Tarih: 11 Haziran 2013, 23:15 - İp: 85.***.**6.208
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Canon makinanıza uyum sağladıysa kullanın kesinlikle satmayın. İleride pişman olursunuz.
Bu lensin üreticisi Ricoh firması kaliteli lens üreticisi bir firma olup Pentax'ın şimdiki sahibidir.
Demem o ki elinizdeki lens portre lensi olup çok kaliteli ve değerli bir objektiftir. bilginiz olsun.

Tarih: 11 Haziran 2013, 23:27 - İp: 151.***.**3.154
basitinsan
basitinsan (üye)
İçel / Amatör

Hocam çok tatmin edici oldu bu
O zaman bu lensi satıp makro lense sermaye yapmak yerine bütçeyi biraz daha zorlayacaz

Tarih: 12 Haziran 2013, 00:01 - İp: 85.***.**6.208
  • 1