yasinozcan
yasinozcan (üye)
İstanbul / Amatör

Ah 70-300 Ahhh.....

Arkadaşlar merhaba
Daha önce bu konuda bir başlık açmıştım fakat yüz küsür kişi okumasına rağmen bir cevap alamadım.Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa çok memnun olacağım.Şimdi konuya gelince;Nikon D80 kullanıyorum ve 70-300 lenslerden bir tane almak istiyorum.Fakat nikon'un aynı lensten iki tipi var.Biri 900 ytl civarı iken digeri 150 ytl civarı.İkiside AF fakat pahalı olanda vr sistemi mevcut.
Bu pahalılık sadece vr sisteminden mi kaynaklanıyor.Yoksa arada başka farklar varmı ?
Varsa acaba ne gibi farklar mevcut.Vr sistemi çok önemli mi ? o olmadan da olabilirmi vs..
Cevap yazan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.Ayrıca ilk fırsatta onlara bir kola ısmarlıycam.

Tarih: 26 Ocak 2008, 23:00 - İp: 85.***.**8.44
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

Öncelikle VR tabii ki önemli hele de tele lenslerde. Ayrıca fiyat farkındaki önemli farklardan biri de optikten kaynaklanır yani genelde daha iyi optikler daha pahalı olurlar. Normal olarak nekadar ekmek okadar köfte yani Mümkün oldugunca kalite lensler almanız yönünde olacaktır nacizane tavsiyem.

Tarih: 26 Ocak 2008, 23:31 - İp: 78.***.**0.111
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Pahalı olan VR sisteminin yanı sıra daha hızlı ve isabetli otofokus yapıyor.Optik kalitesi de ucuz olana göre biraz daha iyi..

Selamlar..

Tarih: 27 Ocak 2008, 11:53 - İp: 88.***.**2.139
  • 1