huseyinsak
huseyinsak (üye)
İstanbul / Meraklı

75-300 Lens Hakkında

Bende 28-80 objektif var. İkinci bir objektif olarak 75-300 almak istiyorum fakat bana ne kadara faydası var. Ben uzakları yakın etmek istiyorum. Acaba yeteri kadar randıman alabilirim.
Teşekkür Ederim.

Tarih: 31 Mayıs 2005, 10:02 - İp: yok
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Ne kadar uzağı ne kadar yakın etmek istediğinize bağlı. Eniyisi müsait bir zamanınızda makinenizi alıp Sirkeci'ye gidin ve bir 75-300 objektif takarak bakın. Yakınlaştırma oranı sizi tatmin etmezse daha uzun odaklı objektifler denersiniz. Bu işin sonu yok. Astronomik çekimler bile yapabilecek seçenekler bulabilirsiniz. Tabii astronomik fiyatlara

Tarih: 31 Mayıs 2005, 11:58 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

75-300 gibi lensler en makul fiyatli olanlar.. biraz daha yuksek zoom'lu olabilecek lensler cok pahaliya dogrusu..
bazi lenslerle converter de kullanma sansin var; bunlar 1.4x veya 2.0x olabiliyorlar.. mesela 300mm objektifi 2.0x converter ile 600mm yapmis oluyorsun.. kalite dusuyor ama 600mm de oluyor.. maksimum aperture degeri de dusuyor bunun yaninda.. hangi marka SLR kullaniyorsun? sigma ve tamron marka objektiflere bakabilirsin; sanirim apo ozellikli objektiflerle converter'lar kullanilabiliyor.. fiyatlari canon veya nikon'a gore cok daha mantikli ayrica..

Tarih: 31 Mayıs 2005, 20:37 - İp: yok
marlboro
marlboro (üye)
İstanbul / Meraklı

75-300 ler TC lerle kotu sonuc veriyor (en azından benim gorduklerim oyle). TC ler pahalı olan 100-400 ve benzeri ucuk fiyatlı objektiflerle iyi sonuc veriyorlar.

Tarih: 1 Haziran 2005, 23:06 - İp: yok
  • 1