kelfender
kelfender (üye)
Ankara / Amatör

Yenilikler Bizleri Bekliyor

Merhabalar.Muhtemeken bir cogunuz gormussunuzdur haberleri ama ben yinede iletiyim dedim.İste bircok yenilik ve kameralar.
-Samsung 15x zoomPro815
birkac fotografi
-Canon 20Da
-super ince lensler

Tarih: 2 Haziran 2005, 19:38 - İp: yok
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

http://www.dpreview.com/news/0506/05060202samsung_pro815.asp

Evet Samsung'un ilk Pro makinası özelliklerine bakılırsa epey talep görecek sanırım , birde body üzerinde IS olsaydı ...

Burkay ne dersin görüşlerini öğrenmek isterim ...

Tarih: 2 Haziran 2005, 20:24 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

Arkadaşlar bu 20d ile 20da arasındaki farklılıkları belen var mı??

Tarih: 2 Haziran 2005, 20:48 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

" In addition the camera has a partially transmissive mirror which enables live focusing on the LCD monitor (this can only be done for short times and requires the mirror to be locked up)."

hadi bakalim dogan54'e laf soyleyenler bu konuda ne dusunuyorsunuz?
LCD'den focus yapabilen DSLR.. yok artik daha neler mi acaba? viewfinder'dan bakmayinca olur mu olmaz miymis? bitpire digital angle finder'i bize gostermisti zaten.. peki simdi? acaba boyle yapmalarinin sebebi cok mu sacma arkadaslar?
..

murat; artik sana 20Da almak duser..

Tarih: 2 Haziran 2005, 22:23 - İp: yok
ati2001
ati2001 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

güzel gibi görünüyor ama...

zoom yaptıkça o çıkan şey pek güzel bir görüntü oluşturmuyor.

bunun dışında lens iyi sayılır.diğer özelliklerinide okudum çok iyi birşey olmuş o çıktığında diğer makinalar yani:::

pro 1
c 8080
fz-20
ve bu katagorideki makinalar ucuzlarsa iyi olur bizde alırız

Tarih: 3 Haziran 2005, 04:01 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Astronomi fotoğrafçılığı için üretilmiş modeli içinde kızılötesi ışınları filtreleyen filtre yok o haliyle normal fotoğraf çekilmiyor (teknik olarak çekilirde birşeye benzemez) normal bir makine gibi kullanmak için harici IR filtre takmak gerekiyor 2005 şubatında ilkez Japonya'da satılmaya başlanmıştı şimdi de Amerika'da satılmaya başlamış

#kobra' tarafından 03.06.2005 04:58:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Haziran 2005, 05:02 - İp: yok
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Ben Doğan54'e verdiğim cevap için utancımdan yerin dibine girdiğimi beyan etmiştim zaten. Ben şimdi sabırsızlıkla havaya atınca yere düşmeyen makine yapmalarını bekliyorum. Pyro ne diyecek o zaman bakalım.

Tarih: 3 Haziran 2005, 10:06 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

yaparlar bitpire, onu da yaparlar.. elinde uzaktan kumanda ile kamerani bir helikopter gibi yonetecegin, gozluge de ilisterecegin minyatur viewfinder'lar yaparlar mesela.. belki de zaten var.. 007 ve serisi abilerimiz mutlaka kullaniyordur..

Tarih: 3 Haziran 2005, 10:41 - İp: yok
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Hakikaten olur haaa. Güldüğüme bakma olur olur. Hem düşünsene ne güzel olur. Sabit odaklı tek bir objektifle herşeyi çekersin. Teleye meleye gerek yok. Gönder makineyi ağacın tepesine kuşları çeksin. Yolla geyik avlayan Çita'nın peşine çekip gelsin. Bence sen bu konuyu ciddi olarak araştır. Eğer henüz böyle bir alet yapılmadıysa İngiltere'de patentini al bir kenarda dursun.

Tarih: 3 Haziran 2005, 13:57 - İp: yok
  • 1