bluelove
bluelove (üye)
İstanbul / Meraklı

Yeni Dijital Makine Önerileriniz

arkadaslar kısa ve öz ilk defa fotoğraf makinesi alacağım. ne önerirsiniz. uzman arkadasların yardımını bekliyorum.

Tarih: 6 Ekim 2007, 14:10 - İp: 88.***.**4.99
caccia
caccia (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

SLM bütcen nedir bilemem ana nikon d80 al ihtiyaclarını karşılar SANIRIM

Tarih: 6 Ekim 2007, 14:29 - İp: 88.***.**5.88
bluelove
bluelove (üye)
İstanbul / Meraklı

teşekkürler ben fotoğraf çekiminde bana sorun çıkarmasın istiyorum her koşulda net fotoğraf çeksin isterim senin dediğin makina bunları bana verebilir mi? benim için video çokda önemli değil.

Tarih: 6 Ekim 2007, 16:24 - İp: 88.***.**6.82
bluelove
bluelove (üye)
İstanbul / Meraklı

birde şunu söyleyeyim fiyatı çokda uçuk olmasın. maximum 750 ytl. ilginiz için teşekkürler

Tarih: 6 Ekim 2007, 16:42 - İp: 88.***.**6.82
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

D80 DSLR bir makine ve bilmeyen biri için ilk başta fazla kaçar. Arkadaş bir DSLR-like almalı bence.

Tarih: 6 Ekim 2007, 17:30 - İp: 85.***.**5.81
bluelove
bluelove (üye)
İstanbul / Meraklı

yani arkadaslar marka olarak öneriniz nedir birazda teknik bilgi lütfen. hadi arkadaslar biraz gayret :D

Tarih: 6 Ekim 2007, 18:28 - İp: 88.***.**6.82
400asa
400asa (üye)
İzmir / Meraklı

merhaba,

ilk defa başlayacaksanız slr veya slr-like tarzı bir makina şimdilik gereksiz.Kullanmayacağınızı tahmin ettiğim bir sürü özellik için dünyanın parasını vermeye gerek yok.

iyi bir kompakt makina şimidlik işinizi görür.

Bu tarz bir makinada temel konulara hakim olduktan sonra çekmek istediğiniz konulara uygun objektifli bir slr düşünebilirsiniz.

size önerim fujifilm f 40 olur.netten inceleyebilirsiniz, fiyat performans olarak da şu en başarlılar arasında.

tabii bir de boyut ve taşıma kolaylığı olur ek olarak.

sevgiler...

Tarih: 6 Ekim 2007, 21:52 - İp: 85.***.**2.71
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Fuji almak zorunda değilsiniz,bir dolu model var tutulan fiyat/performans oranı yüksek olan.Her kafadan bir ses çıkar bunun gibi başlıklarda.Ya firmasında çalıştığı makina önerilir ya da kendisinin daha önce kullandığı makineler ve muadilleri.

Ben size şöyle bir öneri getireyim ne marka ne model ; ucuz ve Manuel modu olan bir kompakt,ileri kompakt.Fotoğrafçılığı çok severseniz dSLR yede geçersiniz.

Tarih: 6 Ekim 2007, 23:17 - İp: 144.***.**1.23
400asa
400asa (üye)
İzmir / Meraklı

mavi_izci,

kimsenin kafasına silah dayayıp fuji al demiyorum.her kafadan da bir ses çıkmıyor, herkez beğendiği şeyi önerir.

Gereksiz yorum yerine net marka- model belirtki, arkadaşa yardımcı olursun en azından.

Tarih: 7 Ekim 2007, 00:20 - İp: 85.***.**7.160
gladze
gladze (üye)
Edirne / Amatör

arkadasım bende alıcam. anlamam ama ben canon a6xx serisi alıcam. herkes tavsiye ediyor.

Tarih: 7 Ekim 2007, 00:35 - İp: 88.***.**8.207
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Fuji makineler,yarattıkları sensör farkıyla daha iyi iso performansı sağlar,hem bu F40 ve F31 modellerinde de sensör boyutları da büyük zaten,ama daha önce de değiğim gibi bu sizin bu makineleri almanız için tek neden olamaz.

Mesela daha geniş açılı bir aralıktan başlamak isterseniz (28mm den) başka modellere bakmak lazım.

Optik zooma da imkan tanısın derseniz yine başka makinelere bakmanız lazım.Harcayabileceğiniz para aralığını da yazmamışsınız.O zaman;

Canon G serisi
Canon A serisi
Panasonic Tz serisi
Sony W serisi
Fuji s6500fd; f serisi

gibi seçilebilecek bir dolu marka-model var.Benim size önerim sensör boyutlarının fotoğrafa etkisini öğrenip,geniş açı-tele,alan derinliği gibi kavramları öğrenip,iso nedir ne değildir araştırıp,otomatik beyaz ayarı başarısı,yüz tanıma sistemleri gibi özellikleri de öğrenip hangi teknik özelliğin sizi daha cezbettiğine karar verip alımanız.Başka da diyecek birşeyim yok.Ben size balık vermiyorum;balık tutmasını öğretiyorum.

Tarih: 7 Ekim 2007, 10:19 - İp: 144.***.**0.147