dadasnazim
dadasnazim (üye)
İstanbul / Amatör

Ya Yokmu Yardım Edecek Bir İnsan

arkadaşlar şöyle herzaman yanımda taşıyacağım profesyonel amaçla kullanmayacağım bir kompakt makine almayı düşünüyom.kodak v550 ve casio z750 arasında tercih yapamıyorum.kodakın ergonomisi çok hoşuma gidiyor.birde kodak oluşu.tek eksiği manuel ayarların olmayışı.casio da manuel ayarlar çok.ama benim gönlüm kodaktan yana.ama yinede karar vemiş değilim.siz değerli ustaların yorumları doğrultusunda hareket edecem.eğer kodak v550 yi kullanan kardeşlerim varsa makinenin kalitesi konusunda yardımcı olurlarsa çok sevinirim.şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım

Tarih: 3 Nisan 2006, 16:07 - İp: yok
caganen
caganen (üye)
İstanbul / Amatör

Yardım etmek isterim ama Kodak yada Casio almayın derim. Kompakt makinede Canon derim. Ben 3 yıl A60 kullandım. Ayarları oldukça zengin. Mesela gece çekimi yapılabilir. yanlış hatırlamıyorsam pozlama süresi 30 sn. kadardı. Şimdi A620 çıkmış. Şiddetle tavsiye ederim.

Sirkecide çok makul fiyatlara bulabilirsiniz.

http://www.dpreview.com/reviews/specs/Canon/canon_a620.asp

Tarih: 3 Nisan 2006, 22:13 - İp: 195.***.**7.71
jeyon
jeyon (üye)
Isparta / Amatör

slr-like sınıfına girmeyen en iyi compact makina taştışmasız Canon S80 ve Canon G6 dır. Ama bunların fiyatına slr-like makinalarda alabilirsiniz ki daha iyi olur. slr-like lerin en ucuzu kodak 7590dır. iyisi ise Canon s2, Fuji 9500 ve sony R1'dir.Hatta canon pro1 de alabilirsiniz bu arada. Fiyat aralığı belirtirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz belki. Benim bildiklerim tabanlı söyleyeceklerim şimdilik bunlar.

Selamlar...

Tarih: 4 Nisan 2006, 11:49 - İp: 88.***.**1.15
dadasnazim
dadasnazim (üye)
İstanbul / Amatör

jeyon kardeş ilgin için teşekkür ederim.senin bahsettiğin makineleri şimdilik düşünmüyorum.ben herzaman yanımda taşıyabileceğim.küçük kompakt makineler düşünüyom 400 ile 450 civarı bütçem var.elbetteki bahsettiğin makinelerin kalitesi almayı düşündüklerimden daha kaliteli.ama ben aile,gezi.hatıra,fotoğrafı çekecem.çok kaliteli fotoğraf çekecem diye bir iddam yok.bunun için kodak v550 ve casio z750 arasında karar veremedim.bu iki makineyi kullanan yada bilgi sahibi olan kardeşlerim yardımcı olursa sevinirim.
saygılar

Tarih: 4 Nisan 2006, 12:03 - İp: 85.***.**1.72
parody
parody (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

Arkadaşlar kusura bakmayın ama tavsiyeleriniz biraz alakasız olmuş.

Bu arkadaşımız sanırım bir full kompak makine istiyor.

Full kompak olarak pentax optio wp tavsiye ederim. Heran yanınızda taşıyabilirsiniz, 1,5 metreye kadar su geçirmezdir, tozdanda etkilenmez çok ufak ve güzel bir makinedir. Üstelik pentax kalitesi. Fiyatı 500 ytl civarında olması gerek.

Tam özellikler ve detaylı inceleme için buraya bakabilirsiniz:
http://www.steves-digicams.com/2005_reviews/optiowp.html

Tarih: 4 Nisan 2006, 12:09 - İp: 85.***.**8.10
eagle83
eagle83 (üye)
İstanbul / Amatör

SATILIK CANON POWERSHOT A95 5.0 MP

Bu işin içinden olanlar bilir a95'in A610'dan tek farkı 4x yerine 3x optik zoom olmasıdır.Bu makinelerin şekilleri bile aynıdır. Bu tamamen canonun sadece ismini değiştirip yeni ürün çıkarma stratejisidir."CANON A610" almak istiyen varsa bu makineyi kaçırmasın derim!!!. Bu sitede yaklaşık 3 ay dolaştıktan sonra karar verip aldığım bir dijital A95.

Makine 3 aylıktır. Değiştirilme sebebi DSLR alma isteği. Makina çok temizdir. Hatta şunu da eklemek isterim, lensi ve lcd si özel lens temizleme kalemleri haricinde hiçbir aparatla silinmemiştir. Yine bilenler bilir kamera lensini selpak veya benzeri şeylerle silmek lenste gözle görülemeyecek ve tamiri mümkün olmayan çizik oluşumuna sebeb olur. Bu da resim kalitesine önemli ölçüde etki eder.

Sonuç olarak 3x optik zoomlu A610 almak isteyenlerin bu çok iyi kullanılmış A95İ kaçırmamalarını öneririm!!!
(dijitalin kutusu ve her türlü aparatı içindedir)

FİYAT: 290$ (290*1350 = 390YTL)

irtibat geçmek isteyenler:
cep:05353361863
email:[email protected]

(makinenin bu fiyata satılabilmesinin sebebi türkiyedeki uçuk fiyatlarla değil ABD den cazip fiyatlarla alınmış olmasıdır)

Tarih: 6 Nisan 2006, 23:32 - İp: 88.***.**8.168
kadimdost
kadimdost (üye)
Ankara / Meraklı

casio ex-z110'u bi incele derim.pişman olmazsın

Tarih: 16 Nisan 2006, 13:30 - İp: 85.***.**3.211
cannibal
cannibal (üye)
İzmir / Firma

arkadasim senin istedigin fiyat araliginda benim gozume carpan

1-canon powershot A430 4mpx 180eu
2-panasonic lumix DMC-DZ5 6mpx 300eu
3-pentax optio W10 6mpx (parody nin belirttigi gibi 1.5 metre su derinliginde fotograf cekme ozelligi var) 330eu TAVSIYE EDERIM
4-pentax optio A10 8mpx 370eu
5-pentax optio M10 6mpx 230eu

pixel ler kafani yormasin ani,gezi,hatira fotograflari icin 3mpx dahi senin isini gorur.
basarilar

Tarih: 16 Nisan 2006, 14:08 - İp: 195.***.**2.74
oonderk
oonderk (üye)
Denizli / Amatör

bende forumdan yardım istemistim ama nedense cevap veren olmadı 400 ytl para ayırdım full compact makina baktım
video opsiyonu uzun olsun istedim
o fiyata da kodak C330 samsung digimax L50 buldum.
karar veremedim
bana da fikir verecek yok mu

Tarih: 16 Nisan 2006, 17:13 - İp: 85.***.**1.106
enderonur
enderonur (üye)
Ankara / Meraklı

hocam senin gönlün casio z750 ye kaymış cihazı çok insana sattım dolayısıyla incelem fırsatım çok oldu bahsettiğin cihaz gerçekten harika zaten casio da yıllardır digital fot. mak. üretiyor.Ayrıca yazılım anlamında çok zengin bir cihaz 32 adet hazır çekim modu manuel ayayrlar ses kayıt renjk filitreleri ekran kalitesi video çekim 640x480 30 fps sınırsız çekim dock ünitesi daha sayamadığıum birçok özelliği kaliteli fotoğraf çekimiyle bitrleştirmiş harika bir cihaz yaratıcılığını kulllanacağın manuel ayarlar ve 32 adet hazır çekim modu bir harika

Tarih: 16 Nisan 2006, 20:31 - İp: 85.***.**5.193
  • 1