webpixel
webpixel (üye)
İstanbul / Amatör

Web de Fotoğraf Yayınlaması

Merhaba,
satın alacağım bir digital makine ile çekeceğim fotoğrafları web sitesinde yayınlamak istiyorum. Fotoğraflar, insan, mekan, yemek vb içerikli olacak. Web sitesinde yayınlanacağı için yüksek çözünürlüğe ihtiyacım var. Ancak gerçekten hangi makinayı satın alacağımı bilemiyorum. Bu konuda sizlerin yardımına ihtiyacım var, bana yardımcı olursanız çok sevinirim,

Tarih: 16 Ekim 2004, 22:41 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

merhaba webpixel yüksek çözünürlüğe ihtiyacın olduğunu söylemişsin eğer sadece web e yayınlamak istiyorsan yüksek çözünürlüğe ihtiyacın yok. lakin yaklaşık 1gb web alanı veren site biliyosan o başka

Tarih: 16 Ekim 2004, 23:24 - İp: yok
juggler
juggler (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Eger fotograflarinizi sadece web'de yayinlayacaksaniz, o zaman dusundugunuzun tam aksi yuksek degil dusuk cozunurluge ihtiyaciniz var yoksa kimse yukleyip de bakamaz (cok iyi bant genisligine sahip olanlar haric tabii ki).. O yuzden piyasadaki herhangi bir makina web'de fotograf yayinlamak icin isinizi gorur.. Ama 'kagida baski alacagim' diyorsaniz o zaman isler degisir tabii.. Tavsiyem 2.1 mp ve ustu bir makinadir.. Mesela Canon S1.. Hem cok yuksek zoom'a sahip hem de IS teknolojisi var (goruntu sabitleyici)..Fiyati da ozelliklerine bakarak makul sayilir.

Tarih: 16 Ekim 2004, 23:26 - İp: yok
emrah_cay
emrah_cay (üye)
Samsun / Meraklı

fazla pıksel e ıhtıyacın yok ıllede yuskek ıstersen kodak son makınası super tabı paranda varsa

Tarih: 17 Ekim 2004, 23:12 - İp: yok
webpixel
webpixel (üye)
İstanbul / Amatör

Çok teşekkürler yanıtlarınız için,
fujis7000 veya canon 300d yi nasıl görüyorsunuz bahsettiğim işlem için

Tarih: 18 Ekim 2004, 09:14 - İp: yok
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

300D ok...

Tarih: 19 Ekim 2004, 00:43 - İp: yok