mehmetbudak
mehmetbudak (üye)
Eskişehir / Meraklı

Tavsiyede Bulunur Musunuz ?

öncelikle iyi forumlar arkadaşlar.
ben fotoğrafcılığa yeni yönelmiş bir meraklıyım. aü de öğrenciyim. bir makina almak istiyorum ama bütçeme uygun bişiler bulamadım. daha doğrusu güvenemedim ikinci el makinalara bu konulardan anlamadığım için. sizden isteğim; 400-500 civarında benim simdilik meraklı olarak beklentilerimi karşılayacak ve bişiler öğrenmemi sağlıyacak tavsiyelerde bulunmanız. bunun dışında birçok fotoğrafcının olduğunu tahmin ederek elinizde bütceme uygun 2. el makina varsa iletişime gecmenizdir. şimdiden teşekkürler ilginize

Tarih: 23 Mart 2012, 03:49 - İp: 88.***.**8.74
musti35
musti35 (üye)
İzmir / Meraklı

Öncelikle ne tür bir makine istiyorsunuz?

Size uygun makinalar manuel ayarlı DSLR like modellerdir

2. el alacaksanız Panasonic FZ 38 , Panasonic FZ45 , Canon SX20 , Canon S3 , Canon S5 ,Fujifilm HS10 uygun fiyata bulunabilir.

Biraz daha bütcenizi sıkarak 700 TLye sıfır bulunabiliyor.

Tarih: 23 Mart 2012, 08:25 - İp: 81.***.**3.95
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

mustinin bahsettigi makineler gayet iyi makineler. bu butcele ikinci el rahatlıkla bulunabilir.
bu makinelerde perde ve ayna sistemi olmadıgı için ikinci el alırken elektronik bir problem olmaması almak için yeterlidir.

acılıp kapanmada problem, dusuk pil ömrü, lcd ekranda kayma gibi seyler elektronik sorunlar.

Tarih: 23 Mart 2012, 12:03 - İp: 78.***.**8.40
mehmetbudak
mehmetbudak (üye)
Eskişehir / Meraklı

öncelikle sağolun. dediğiniz makinalara göz attım canon sx20 yi 600 civarında bir fiyata buldum. onu almayı düşünüyorum. bu secenekler arasında canon sx20 değilde şunu sec dediğiniz bi model varmı arkadaslar

Tarih: 23 Mart 2012, 18:46 - İp: 88.***.**8.74
mehmetbudak
mehmetbudak (üye)
Eskişehir / Meraklı

iyi forumlar arkadaşlar. tavsiyelerinize uyarak Canon sx20 modelini aldım. bana yardımcı olan arkadaşlara tekrardan teşekkürler. umarım fotoğrafları da burada sizlerle paylaşmak nasip olur. tekrardan teşekkürler

Tarih: 31 Mart 2012, 23:09 - İp: 88.***.**3.170
  • 1