enjoy_76
enjoy_76 (üye)
Ankara / Amatör

Sorun Kimde Acaba??

arkadaşlar elimde sony dsc-n1 model makinem var. makinemi çok severek kullanmama rağmen şöyle bir sıkıntım var... florosan ışığında bebeğimin maviş gözleri siyah çıkıyor.ben bunu flash kapalı olduğu için diye düşünüyordum ve aldırış etmiyordum.Ancak dün sony dsc-w35 ile flashsız çektiğimde çok güzel bir foto elde ettim.hatta fotoyu çekmeden ekranda boncuk parlıyordu... sorum şu:
- makine ayarı mı
- makine arızasımı
- kullanıcımı
cevaplar için şimdiden teşekkür ederim....

Tarih: 28 Ocak 2008, 17:20 - İp: 85.***.**8.40
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

-makinenin W-B ayarına gel (beyaz ayarı)..

-Onu güneşli hava moduna al..

-pozlama değerini biraz aç.. makinenin üstünde + ve - işaretleri var. oradan +0.3 yap o değeri.. Ama dışarda çekerken tekrar 0'a veya -0.3'e alman gerekir.

Pozlamanın yükselmesi karanlık noktaları aydınlatır. Eğer tam olmazsa floresanda pozlamayı bu defa +0.7 yap..

Makinenin kontrast ayarları varsa ve yüksekse kontrast, kontrastı biraz kıs.. 0 olsun değeri..

Renk modu "standart" olsun.

Hala sorun varsa, servise götür. garantisi varsa değiştirme talep et, hakkındır.

garantisi yoksa.....

Tarih: 28 Ocak 2008, 19:13 - İp: 85.***.**5.85
enjoy_76
enjoy_76 (üye)
Ankara / Amatör

güneşli havaya alınca resim sararıyor

Tarih: 29 Ocak 2008, 10:37 - İp: 85.***.**8.40
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

tuhaf bir durum, tamam beyaz ayarı renk doğruluğunu etkiler ama maviyi de siyah göstermez.

Tarih: 29 Ocak 2008, 11:42 - İp: 81.***.**7.49
enjoy_76
enjoy_76 (üye)
Ankara / Amatör

ev ayarlarıyla oynayınca 1-2 tanede olsa güzel foto elde ettim... bu sefer pozlama süresi uzadığı için sıkıntılar var.bununla ilgili neler yapabilirim acaba? "program" modunda çekim yapıyorum. manuel ayarları henüz beceremiyorum...

Tarih: 30 Ocak 2008, 11:01 - İp: 85.***.**8.40
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Buraya o "kusurlu" fotoğraflarınızı eklerseniz daha iyi cevaplayabiliriz.

İyi çektiklerinizi de kusurluları da ekleyin exif bilgilerini(fotoğrafın çekim değerleri,sağ tıkladığınızda özellikler dediğiniz yerdeki gelişmiş özelliklerde yazan) de verin bakalım.

Tarih: 30 Ocak 2008, 11:10 - İp: 88.***.**0.253
  • 1