karya54
karya54 (üye)
Sakarya / Amatör

Sonyw120 Nikons210 Canon 70 Hangisi

Merhaba. İlk defa bir kompakt makina alacağım. Daha çok bebeğimizin büyümesini çekmek için kullanacağım ama, bu açık hava, deniz -plaj, gece, kapalı ortamlarda da kullanacağım. tabi ki bebeğimin videolarını da bir kameraya yakın kalitede çekmek istiyorum. Bütçem 350 tl civarı. Araştırmalarımı 3 modele kadar indirdim. Sizce hangisini almalıyım. Bu modelleri kullananların fikirleri ne acaba? Forumlardaki Canon mu nikon mu kavgası kafamı karıştırıyor.

1 SONY CYBERSHOT DSC W120 7,2 MP -352 tl : Tercihim bundan yana. çünkü sadece ben değil eşimde kullanacak. Bulanıklık önleyici var. arkasındaki düğme ile ayarlarını çok basit yapabiliyorsunuz. çok rahat kullanır.

2 NİKON COOLPİX S210 8 MP 349 tl: Kendi merceğini üretiyor. Bir çok profesyonelin tercihi Nikon.

3 CANON IXUS 70 7,1 MP 349 tl. : O da kendi merceğini üretiyor. Video çekimlerinin iyi olduğunu okudum.

Sizin tercihiniz hangisi olurdu? 3 gün içinde karar verip almam gerekiyor. yardımlarınızı bekliyorum. Bu modellerden kullandıklarınız var mı? yorumlarınız neler. Ya da sizin önerebileceğiniz?

Tarih: 31 Ocak 2009, 20:14 - İp: 88.***.**1.107
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

ben sony w120 yi bizzat denedim. güzel bir cihaz, tavsiye ederim.
zayıf ışıktaki flaşsız performansı da iyi..

Tarih: 31 Ocak 2009, 22:25 - İp: 88.***.**8.69
karya54
karya54 (üye)
Sakarya / Amatör

panctom teşekkür ederim. acaba sony w120nin video kalitesi nasıl? deneyen var mı?

Tarih: 1 Şubat 2009, 19:22 - İp: 88.***.**8.67
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

sonylerde video her zaman çok iyidir. ondan asla şüphen olmasın.

Tarih: 1 Şubat 2009, 19:43 - İp: 88.***.**5.78
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

1-Bu söylediğiniz ürünlerden Canon hariç diğerleri Çin üretimidir.
2-Canon da yüz tespiti sistemi tüm modlarda çalışır.Manzara modunda kadraja bir insan girse bile Yüz tespiti otomatik olarak devreye girer.Sony de sadece auto modda yüz tespiti çalışır.
3-LCD ekran kalitesi Canon un ki ile SONY i yanyana bakın ve görün derim.Canon un LCd ekranı kesinlikle çok daha başarılı.
4-Video çekimleri Canon un Avi dir.Sony nin mpeg1 dir.Avi mpeg ten daha kalitelidir.
5-Sony hafıza kartları Canon un kullandığı SDHC kartlara göre daha pahalıdır.

Vs...Vs... Sony ile Canon kompak makinalar arasında her zaman Canon çok daha iyidir.
Nikon konusunda sony bile Nikon dan daha iyidir kompak modellerde.Bunu mağazalarda tüm makinaları satarken incelediğiim için biliyorum.

Son tavsiyem 50TL daha verip 399TL gibi bir rakama IXUS 82 IS alabilirsiniz.

Tarih: 1 Şubat 2009, 20:56 - İp: 85.***.**5.129
glhnkrs
glhnkrs (üye)
İstanbul / Amatör

ben de ilk defa kendime bir makine alıcam ve bu üçü arasında kaldım.
karya54 hangisini aldınız yazar mısınız?

Tarih: 4 Şubat 2009, 15:11 - İp: 195.***.**8.238
karya54
karya54 (üye)
Sakarya / Amatör

Arkadaşlar fikir belirten herkese teşekkür ediyorum. Ben Sony Cybershot dsc w120 yi tercih ettim. Kullanım kolaylığı yanında panctom'un benzer sorulara verdiği w120 tavsiyeleri ve 4gb sony hafıza kartı ve çantayı indirimli vermeleri de tercihimde etkili oldu. Henüz elime geçmedi. Denediğimde diğer yorumlarımı da yazarım. Artık memnun kalmazsam panctom bey'e adapazarından bi selam gönderirim. )

Tarih: 4 Şubat 2009, 15:48 - İp: 88.***.**8.27
  • 1