metin79
metin79 (üye)
İstanbul / Amatör

Sony,canon,olympus Tercihi

arkadaşlar 3 makine arasında seçim yapamıyorum yardımlarınızı ve önerilerinize bekliyorum,farklı makinelerde önerilere açığım,fikirlerinizi bekliyorum

SONY-DSC-F717
CANON-PowerShot S1 IS
OLYMPUS-Camedia C765 UZ

Tarih: 3 Ekim 2004, 03:07 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

F717 çok güzel bir makine, öncelik tercihim bu olur, nedeni,

Infrared nightshot özelliği (gece çekim) zifiri karanlıkta bile foto beni etkileyen birşey.
Hologram AF denilen lazar odaklama sistemi de çok etkileyici bir özellik,
manuel olarak min 1/1000 shutter speed ayarlayabiliyorken, auto modda, 1/2000 olabiliyor. max ise 30 sn.. bu makine ile güzel şimşek fotoları çekmek olası..

Canon s1 ise ikinci tercihim olacaktır.
image stabilizer yüksek zoomlarda bile hassas foto çekebilmeyi sağlıyor,
shutter speed 15-1/2000 arası . güzel.

olympus ise süper makro özelliği ile ön plana çıkıyor burda.Ayrıca aralarında en ucuzu

ama alırken yanında bellek alacağını düşünürekten en ucuz belleği canon kullanacak.. CF kart.. sonra Sony gelir. memory stick ler ucuza bulunabilyior ama xd ler malesef hala pahalı..

biraz daha irdelemen gerek. Neye ağırlıklı ihtiyacın var. bütçen hangisine elverişli?

Tarih: 3 Ekim 2004, 20:53 - İp: yok
yyilmaz
yyilmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

doğubanktaki malların garantisi olmadığını biliyorum. bence garantili biyerden al. arızası çıkar öylece kalırsın ortalıkta. benden tavsiye. biraz fazla ver ama garantisi olsun....

Tarih: 4 Ekim 2004, 01:55 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

ben c765 kullaniyorum ve cok memnunum.arkadasimin s1 is i var ve yaklasik 1 ay kadar kullandim ve iki makine arasinda tereddute dussem c765 derim.ozellik acisindan kiyasalanamiyacak kadar farklilar bence.
717 ise oldukca kaliteli bir makine ve yari profosyonel sinifta yani bu iki makineninde abisi konumunda.hicbir eksisi olmamasinin yanida bu iki makineye gore bircok artisi var.benim kafama takilan tek sey 2 sene oncesinin teknolojisi olmasi.
tek soyleyebilecegim kalite ve ozellik olarak 717 hepsinin uzerinde bir makine.ama makine sicimi yaparken ozellik disinda kriterlerde vardir.
not:717 ye 2xtelefoto ekleyerek 10x zoom a cikmasini saglamak mumkun.

Tarih: 4 Ekim 2004, 10:39 - İp: yok
vikont
vikont (üye)
Ankara / Amatör

F717 ilk tercihin olması güzel ama mutlaka garanti konusunu araştır..bazen söylenenler lafta kalabilir..üzülmeni istemem..5 fazla olsun garantili, güvenilir olsun..

Tarih: 4 Ekim 2004, 18:18 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

malesef hic kullanmadim.

Tarih: 5 Ekim 2004, 08:39 - İp: yok
denizci
denizci (üye)
İstanbul / Amatör

İyi günler,

KODAK DX 6490 ı incelediniz mi.? Fiatıda CANON a göre daha uygun 12 ay da taksit imkanı var.

Tarih: 5 Ekim 2004, 08:41 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba,

boyut disinda sanirim 760 ile ayni ozelliklere sahip.kullanmadigimi belirtmistim daha once.bende 765 var eger boyut ve fotograf cozunurlugu disinda ayni makineyse iyi bir secim olabilir.fakat garantilimi aliyorsun?turkiyede olympus servisi yok eger garantili olursa cekcumhuriyetine yollaniyor ve makine orada onariliyor.en gec 30 is gunu icinde ya makinen geliyor yada yenisi.fakat garantili almazsan senin adina cekcumhuriyetine yollarmi ithalatci firma yada kaca malolur ve cek cumhuriyetinde bu model yoksa tamiri yapilabilirmi bilmem.
bence ara bir konus firmayla telefonu su an aklimda degil ama adresi www.beyazbilgisayar.com garanti ve servis cok onemlidir dikkatli olalimki sonradan basimiz agrimasin.

Tarih: 6 Ekim 2004, 09:10 - İp: yok
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

Olympus'un UZ serileri genelde 38-380 zoom taşıyor , 740 3.2 megapixel , extra flaş ayağı yok , 4kalem pille çalışıyor, 770 de 765 e ilaveten ,hotshou, remote kontrol var sanırım , 2 side 4 megapixel , eğer zoom dan vazgeçip geniş açı dersen 28-110 mm 'lu olympus 5060 var , ki CF kart da kullanıyor.
Ben şahsen Canon'cu olmama rağmen S1 IS 'i tavsiye etmem , S1 IS yerine A-95 almak daha iyi derim. Sony 717 'ye lafım olmaz , keşke 717 yerine 707 bulabilsen ...
Bende yeni çıkacak makineleri bekliyorum , PowershotPro 2 nasıl olacak acaba...
İnsan her istediği özelliği tek bir makinada bulamıyor , bazen birkaç özellikten fedakarlık yapmak gerekiyor. Durum böyle olunca da karar vermek zorlaşıyor.
Kolay gelsin , selamlar,

Tarih: 7 Ekim 2004, 02:04 - İp: yok
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

5700,8700,8800 aynı seri makinalar , aynı CCD yi kullanıyorlar, aralarında 2-3 noktada fark var, yalnız son seri 8800 de image stabilization var, digerlerinde yok , ayrıca 10X digerleri gibi 8X degil ... yabancı forumlarda kullananların yorumlarına bakmak lazım ..

selamlar

Tarih: 7 Ekim 2004, 23:37 - İp: yok
  • 1