panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Sony H5 Alırken Dikkat

Selam arkadaşlar..

Aylarca sony H5 in kavgasını vermiş ve tavsiye etmiş bir arkadaşınız olarak;
Şimdi de sizi uyarmayı vazife biliyorum.

H5 almadan önce bunları iyi okuyun!

Sony H5 lerde deklanşör fabrikasyon hatalı..
Deklanşör arızası kronik oldu H5'te..
Deklanşöre yarım basınca, netleme yapmıyor.
Ama ful basınca netleyip çekiyor, haliyle pozu gecikmeli çekiyorsunuz.

Ve servisin dediği şu:
Deklanşör değişecek!
Garantisi yoksa eğer;
FATURA: yaklaşık 200 ytl..

Çok kişi bu olaydan mağdur oldu. Ben olmadım, hakkımı söke söke aldım, garantisiz olduğu halde!!

Ama siz olursunuz mağdur!

O yüzden; garantisiz ve yurt dışı H5 ALMAYIN!

HATTA UĞRAŞMAK İSTEMİYORSANIZ HİÇ ALMAYIN!

#panctom' tarafından 25.09.2007 17:01:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Mayıs 2007, 02:11 - İp: 88.***.**9.164
a.meric
a.meric (üye)
Balıkesir / Amatör

bende h5 kulaniyorum.cok uzagi cekerken veya cok yakini cekerken ilk pozu net cekiyor 2. 3. kere deklansore bastigimda ayni netlik olmuyor.acaba bahsetiginiz problem bumu? cevaplarsaniz sevinirim.tesekurler.

Tarih: 1 Temmuz 2007, 00:47 - İp: 86.***.**3.163
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

aynı sorunu 2 kere tekrarlayınca değişim olmuyor. aynı sorunu 2den fazla yani en az 3 defa tekrarlarsa ya da toplam da farklı sebeplerden ötürü 5 defa ( bunu tam hatırlamıyorum) arızalanırsa değişim oluyor.

Tarih: 1 Temmuz 2007, 01:26 - İp: 88.***.**0.12
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

a.meriç;

bahsettiğin sorun, o değil..
inşallah başına gelmez ama; deklanşöre yarım basınca netleme yapmaya çalışmıyorsa makine, o zaman sorun vardır.
Yani deklanşörle vedalaşma vakti gelmiştir!!

Ben bir de bu makinenin kavgasını verdim yaw!!

Feridunb;

Çok üzüldüm arkadaşım! Deklanşörün değişmesinden baska yol yok!
Ama değişse de tekrarlama ihtimali var.
Bence öyle kullan, ne de olsa netliyor deklanşöre basınca..
Ama o netleyene kadar poz kaçabiliyor bazen!
Çünkü yarım basıp ta, odağı önceden kilitleme şansı yok!
İşte asıl sorun da bu ya!!

Tarih: 1 Temmuz 2007, 05:32 - İp: 88.***.**4.105
kaplan18
kaplan18 (üye)
İstanbul / Amatör

bukadar cok sikayeti gorunce basim dondu yaw. bende h5 magduruyum artik bu makina icin nisan ayinda gunlerce iternette arastirma yaptim ve en ufak bir sikayet bile okumadim ve cok guzel cekilmis fotolar gordum. bunalara aldanip makinayi yurt disindan 400$ a aldim. makinayi cok sevdim harika cekimler yaptim cok guzel macro fotolar cektim. hatta isik ayarlarini yakalayabilirseniz video cekimi bile cok guzeldi. taa kiii agusos ayinda tatile cikana kadar. tatildeki eglencelerimizi fotograflarken deklansor beni yari yolda birakti....

sinirlerim cok fena bozuldu sony gibi bir firmanin makinasi nasil bukadar kisa zamanda ariza yapabilir aklim almiyor.
ve bu forumdada gordumki yalniz degilim..
bundan sonra sony markasinin yanindan bile gececegimi sanmiyorum..
ve digital makina alacaklara kesinlikle dsc h5 disindakide tum makinalardan uzak durmalari gerektigini aci bir tecrubeyle iletmek istiyorum..
.........biz h5 alanlar yandik siz yanmayin............

Tarih: 7 Eylül 2007, 10:58 - İp: 85.***.**3.138
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

bu topiği bir güncelleyelim

Tarih: 25 Eylül 2007, 17:02 - İp: 88.***.**4.40
fatal46
fatal46 (üye)
Eskişehir / Profesyonel Fotoğrafçı

ne yazıkkie bnde bu konudan madur oldum dün verdim servise bakalımö ne kadar isticekler deklanşör ah ah patır kütürde ptograf cekmiştim 1buck sene

Tarih: 17 Kasım 2007, 14:39 - İp: 194.***.**9.246
brknmt
brknmt (üye)
Bursa / Amatör

SONY'nin URETIM HATASI OLDUGUNU kabul eden bir yazısı var mı?

Link verebilir misiniz bilen varsa?

Tesekkurler

Tarih: 30 Haziran 2008, 19:13 - İp: 78.***.**4.93
hattat26
hattat26 (üye)
Eskişehir / Reklam Fotoğrafçısı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 1 Şubat 2009, 02:33 - İp: 88.***.**7.84