mutlu06
mutlu06 (üye)
Bartın / Amatör

Samsung Wb100 mü Fujifilm S2980 Mi

samsung wb100 aldım ama aklımda hep fujifilm de kaldı. Tabi mümkün olsa bende canon nikon un SLR makinalarını tercih ederdim ama şu an eğitim alacak veya fotgrafa ayıracak çok fazla vaktim ne de bütçem var. samsug WB 100 fujiye göre özellik olarak çok daha iyi.. ama vizörü yok.. Sizce vizör bir fotoğraf makinasın da olmazsa olmaz mıdır.?

Tarih: 11 Mayıs 2013, 17:02 - İp: 94.***.**9.206
dinamik
dinamik (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba

Öncelikle makinanız hayırlı olsun . Güneşli havalarda dış ortam çekimi yaparken , ekran karanlık kalabiliyor birde yüksek zumla çalışmak gerektiğinde vizör faydalı oluyor .

Bence vizör olmazsa olmaz değil (benim makinamdada yok).
Daha uzman yorumlarda gelecektir

Tarih: 12 Mayıs 2013, 17:27 - İp: 213.***.**6.65
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

kişiye göre değişir, mesela benim için vizör olmazsa olmazdır...

Tarih: 12 Mayıs 2013, 19:30 - İp: 176.***.**1.69
dogukan_07ant
dogukan_07ant (üye)
Burdur / Amatör

WB100 Samsung'un daha çok freestyler kullanıcılarına yönelik sunduğu bir makinedir. Makineyi bizzat arkadaşım sayesinde inceleme fırsatı buldum. WB100'ün renkleri gayet tatmin edicidir , kavraması kolay ve güzel fotoğraflar çekebilirsin.Pilli bir makine olmasıda sana avantaj sağlayacaktır. Fakat vizor olmaması dezavantaj bana göre.

Vizor profesyonel makineye gecmek istiyorsan ileride , baslangıc makinende olması gereken bir özellik bana göre.

Fujifilm finepix S2980 ise su anda benım kullandığım makinedir. Vizör desteğinin yanı sıra manuel ayar yapmana olanak tanıdığı için profesyonel makineye geçişte tercih sebebim oldu.
Ayrıca pil konusunda da oldukça tatmin edici. Bim marketten aldığım 1.5 Tl'lik 4 adet AA pil ile 3 saate yakın aralıksız çekim yapabiliyorum halen...

benim secimim S2980 olurdu, ancak ekonomik acıdan ve profesyonelliğe geçmeyi düsunmuyorum diyorsan WB100'de rahatlıkla isini görecektir.

#dogukan_07ant' tarafından 13.05.2013 12:59:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Mayıs 2013, 12:54 - İp: 37.***.**5.242
mutlu06
mutlu06 (üye)
Bartın / Amatör

makinamı profesyonel makina kullanan bir arkadaşımaincelettim. O da beni kırmamak için güzel makina dese de incelerken bende yanlış seçim yaptığımı düşündüm. Makina manuel kullanımda çok sınırlı. manuel hareketli çekimleri imkansız gibi bişey. otomatik çekim yapmak için uygun bi makina.Tavsiyem profesyonelliğe geçmeyi düşünenler almasın.Elime alıp incelemedim ama fujifil daha iyi bi tercih sanırım.Özellikle 550-600 civarına s4500 serisi

Tarih: 13 Mayıs 2013, 16:51 - İp: 94.***.**1.130
  • 1