alibali
alibali (Üye)
Osmaniye / Meraklı

Profesyonel Arkadaşlar__imdat!...

Herşey bir hayal miş....

#alibali' tarafından 14.01.2009 14:48:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Aralık 2004, 00:57 - İp: yok
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

ne alırsan al dikkat etmen gereken konu optik elemanlar. yeni dslr alacaklar önceki objektiflerini kullanarak tasarruf etme derdinde fakat dslr ler o derece iyi fotoğraf veriyorki lens kalitesi en kritik nokta haline geliyor D70 veya 300d kitlerinin içinde verilern plastik bayonetli objektiflere hiç itibar etme çok kalite canon veya nikon objektif setin varsa şanslısın. canon veya nikon herhangi birisini övmek veya yermek doğru değil. Satınalma bir denklem veya ızdırap değil bir zevk olmalı. Ben ,hayyam çarşısına gittiğimde kaliteli ikinci el objektiflere dikkatimi veriyorum. hayırlı alışverişler.

Tarih: 15 Ocak 2005, 16:50 - İp: yok
marlboro
marlboro (üye)
İstanbul / Meraklı

Tam karar vermistim D70 almaya simdi bu cikti !CANON 300D O BÜTÇEYLE ALABILECEGIN EN IYI MAKINE CMOS ISLEMSININ ÜSTÜNLÜGÜNÜ EN SONUNDA NIKON DA KABUL ETTI VE DH2 DE CMOS KULLANMAYA BASLADI!
Ne diyimki kafam iyice karisti. bende alacam bi makine ay basinda, insana keyif vermesi gereken bu satin alma sureci iskenceye donusmeye basladi. Arkadasin dedigi dogru olabilir, benim bir bilgim yok bu konuda, ancak sana bildiklerimi soliyim.
Canon'un turkiye distribitiru fiyatlarda Nikon a gore oldukca yuksek bir fiyat politikasi izliyor o yuzden yurtdisi fiyatlari solim sen karsilastirmayi yaparsin turkiye vs gavuristan
Almanya
Canon EOS 300D 850 EU
Nikon D70 1150EU
Amerika
Canon EOS 300D 850 Dolar
Nikon D70 1000 Dolar
Tabi lens fiyatlarida bu fiyat politikasindan nasibini aliyor.
+ Ancak Canon otomatik netlik ayarina Nikon'dan once gectigi icin (hatta icatcisi bile olabilir bilmiyorum) Canon bu otomatik netlik hususunda daha iyi ama genel olarak buyuk bir cogunluk bu iki makine arasinda D70'in on plana ciktigini soyluyor.

Tarih: 15 Ocak 2005, 18:11 - İp: yok
barsoy
barsoy (üye)
Burdur / Meraklı

vazgeçtim yazmıyorum

#aragorn74' tarafından 15.01.2005 19:11:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Ocak 2005, 19:07 - İp: yok
fuseki
fuseki (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

EOS 300D ve nikon D70 performans olarak düşük makinalardır, eğer bulabilirsen ikinci el EOS 10D al. piyasada bulunan yarı profesyonel makinalar içinde(20D hariç) en iyisi 10 d'dir. parana yazık etme. ikinci el ve temiz makinalar bulabilirsin, dijital makinalar içersinde 10D mükemmel renk sonuçları verir. bana sorarsan basın fotoğrafçılığıda yapmıyorsan, filmli makina al elindeki parayla nikon F5 bulabilirsin. Dia ve negatif gibisi hiçbirşeyde yoktur.

Tarih: 18 Ocak 2005, 16:23 - İp: yok
juggler
juggler (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Arkadaslar,

Bu tartismalari yaparken hangi duzeyde fotografci oldugunuz, nerelerde ne fotografi cekeceginiz ve daha bir suru sey cok onemli.

300d, 20d, d70 arasinda butun makinalar her turlu fotograf ihtiyacinizi karsilayacak makinalar. Eger daha once SLR makina kullanmadiysaniz bu ucu arasinda 300d yi (en ucuz oldugunu farzederek) objektiflere yatirim yapmanizi oneririm.

D70 ve 300d hangi acilardan 'dusuk performansli' merak ettim? Ben 300d yi bir sene kullandim, d70i de kisa sureli olsa da kullandim. Dijital alemlerde 'eski jenerasyon' makinalari tavsiye etmem (10D gibi).. Eger oyle dusunuyorsaniz, bir ay daha bekleyin, subatta PMA diye bir fuar var, ondan once muhtemelen firmalar yeni makinalar aciklayacaklar. Buyuk ihtimalle 10d den daha ucuz, ve onun ozelliklerinden daha iyi makinalar gelecektir.

Sonuc olarak arkadaslar, bu makinalarin hangisini alirsaniz alin, makinayi ilk eilinize aldiginizda da, disari cikip fotograf cektiginizde de gayet mutlu olacaksiniz. Cunku makinalarin yetenekleri bir cogumuzun fotografcilik yeteneklerinin uzerinde. Siz ustalasip makinanizin sinirlarini iyice zorladiginizda zaten dijital makina fiyatlari iyice yerlerde surunuyor olur, elinizdekini satip kendinize daha yuksek performansli makinalar alirsiniz.. Ama sunu soyleyeyim, burda tartistigimiz makinalar 15 sene once 'benim' diyen profesyonellerin kullandigi makinalardan daha yuksek ozellikli. Zaten bana gore 'pro' makinalari digerlerinden ayiran en onemli ozellik yapim kalitesi ve hava sartlarina olan dayanikliliklari.. O yuzden cok dusunmeyin. "aslinda neler cekecektim ama bu makina izin vermiyor' diyeceginiz bir durum olmasi biraz kucuk bir ihtimal.

#juggler' tarafından 21.01.2005 12:49:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Ocak 2005, 12:19 - İp: yok
adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

ben nikon kuiiandığım için sana d70 ve d100 ü öneriyorum. çünkü nikon diğer makinalardan farklı özelliğivar.insan teninin rengini veren makina olduğu için çekimi de güzel. kullanımı kolay

Tarih: 23 Ocak 2005, 18:05 - İp: yok
pyro
pyro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

F5 konusunda katılıyorum... dia gibisi yok, digital dersende 20D yi,

300D - D70 arasındada ikisini de kullanan biri olaraktan D70 i öneririm. Zaten canon un kamyon camı olan 17-55 i ile nikonun 500 dolarlık 18-70 i tartışılmaz bile

Tarih: 24 Ocak 2005, 22:32 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

yapma fusuki d70 ile 10d arasaında çok fark var bu iki makina araında çok tartışma yapıldı ve d70 galip çıktı üstelik tartışmaya katılanların çoğuda 10d ve d70 i kullanan insanlar...

Tarih: 24 Ocak 2005, 22:54 - İp: yok