ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Panasonic Lumix Fz20s

Makineyi görmek için TIKLAYIN.

IS teknolijili 12x Optik zoomuyla piyasadaki en gelişmiş zoomlu makine. Bu yönüyle çok cezbedici. Ben makineyi çok beğendim. Diğer FZ20 modeline göre daha küçük ve hafif.

Her yönüyle güzel alet yalnız 5 tane kusuru var:

-Çok sık aşırı pozlamaya neden oluyor
-Kırmızı göz olayı çok sık yaşanıyor
-ISO 100'den sonra noise görülüyor
-SD kart kullanıyor
-Video kalitesi çok düşük(320x240) ve quicktime formatında.

Tarih: 27 Ocak 2005, 03:11 - İp: yok
muratsrn
muratsrn (üye)
Ankara / Meraklı

Tüketici sorunları köşesinde bir canon tartışması var işte nerden niçin geldiği belli olmayan manasız canon hayranlığına bir sürü alternatiften biri. Leica dc vario-elmarit lens 35mm formatında 36 - 432mm ye eşedeğer slr-like dijital fotoğraf makinesi... Henüz slr a geçmek istemiyorum, Kendime sorduğum "Bir sonraki dijital makinem ne olurdu" sorusunun yanıtı bu alettir.tek kusuru 320x240 film çekimi,100 üzeri iso sorunu olmayan makina ben bilmiyorum belki nikonlar ama onlar da fiyat yüksek, bu sorunu noiseware programlar ile giderebilirim sanırım. Umarım yakında alabilirim.

Tarih: 27 Ocak 2005, 03:40 - İp: yok
digimania
digimania (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba ohara

Bende bu güzelim panasonic şaheserini almayı düşünüyorum en yakın zamanda. Benim bildiğim kadarıyla FZ20s gri renkli , FZ20k ise siyah renkli olan model ve boyutları ve ağırlıkları aynı bu makinelerin.

Tarih: 27 Ocak 2005, 09:06 - İp: yok
ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

digimania zaten zoomlu bi alet almak istiyosan panasonicin bu modeli oldukça iyi.

zaten bana göre 2 seçeneğin var ya s1 ya da bu. eğer 3.2 mp beni kurtarmaz dersen hiç düşünmeden lumixi al derim.

Tarih: 27 Ocak 2005, 15:08 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

"S" silver yani gümüş rengi,
"K" ise siyah modeli.. blacK denmi geliyor nerden geliyor bilmiyorum belki "Kara" dan geliyordur

Tarih: 27 Ocak 2005, 15:45 - İp: yok
juggler
juggler (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Turkiyede nerede var bu makinalardan?... Elime alip bakmak istiyroum... FZ20 degil ama FZ3 cok cazip bir makina... Ah bir de donebilen LCD ekranlari olsaydi... Olay bitmisti.

Tarih: 27 Ocak 2005, 15:58 - İp: yok
muratsrn
muratsrn (üye)
Ankara / Meraklı

fz3s 3,3 mp lik bir alet almışken bu daha iyi, Bu aletten burada benim bir arkadaşımda var, inceleyeceğim. örnek fotoğraflarında kırmızı tonlar çok ağır gibi birde iso 80 den başlıyor IS olayı güzel ama bakacaz.

Tarih: 27 Ocak 2005, 16:14 - İp: yok
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

İstanbul'da çok var. Sirkeci Aydınlar foto'da, Bağdat cad. Yalçınlar, Carrefour Kozyatağı Yalçınlar ve Ataşehir'de bir mağazada ben gördüm makineyi. Ankara'yı bilemiyorum. Şimdiye kadar en uygun fiyatı tetris.com.tr'da gördüm.

Tarih: 27 Ocak 2005, 16:27 - İp: yok
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Tetris.com.tr'da FZ3 de stokda var görünüyor.

Tarih: 27 Ocak 2005, 16:30 - İp: yok
trilogy
trilogy (üye)
İzmir / Amatör

Ben de dfm alma konusunda karar aşamasındayım

-Panasonic Lumix Fz20s Video kaydında zoom yapabiliyor mu?

-Şarjlı batarya olması dezavantaj mı?

Tarih: 27 Ocak 2005, 17:01 - İp: yok
digimania
digimania (üye)
Ankara / Amatör

Ankarada izmir cadesindeki gayem elektronikte gri renkte olanı elime almıştım bidahaki gittiğimde satılmıştı tekrar bakamadım ama cüssesine göre bayaa hafifti.

ohara benim için zoom aşırı önemli bir şey değil olsa da olur olmasada. Fz20nin zoomu süper ona laf yok ama ben bi kaç model daha bakıyorum. Olympus c-8080 , Konica minolta A200, Nikon 8700 ben bu dört model arasında kaldım. Fz 20 fiyat olarak daha uygun tabii yurt dışında. Bakalım şubat ayında bi tane alıcaz inşallah.

Tarih: 27 Ocak 2005, 17:26 - İp: yok