adamentium
adamentium (üye)
İstanbul / Amatör

Panasonic Lumix Fs 16 mı Canon A3200 Mü

Herkese iyi günler ,

Bu iki makine arasında kararsız kaldım. Öncelikle fotoğraf makinelerinden hiç anlamadığı mı ve bu makineyi hediye olarak alacağımı belirtirim. Alacağım kişi de bu makineyi günlük kullanım için , dışarda fotoğraf çekmek , aile içinde evde kapalı ortamda fotoğraf çekmek için kullanacak.

Haftasonu cihazlara bakmak için çıktım. Canon a3200 ü bulamadım , Panasonic makine özellikle tasarım olarak ve malzeme kalitesi olarak çok başarılı buldum. Üzerinde Leica lens olduğu belirtilmiş. Tabi bu fiyat aralığında kalitesini bilmiyorum...

Satıcılarda özellikle üzerinde IS bulunmayan Canon a2200 ü önerdiler ve açıkcası Panasonici kötülediler. Önermediğimiz bir model diyerek kestirip attılar ancak a2200 ü elime aldığımda bana çok kaliteli bir makine izlenimi vermedi. Özellikle malzeme kalitesi çok kötü. Ve ağırlıklı olarak plastik. Bu yüzden düşünmüyorum.

Sizin düşünceniz nedir ? Canon a3200 mü yoksa Panasonic Lumix Fs 16 mı ?

Panasonic Lumix FS 16

http://www.panasonic.com.tr/html/tr_TR/%C3%9Cr%C3%BCnler/Lumix/Stil+Sahibi+Kompakt/DMC-FS16/overview/7050644/index.html

Canon a3200 IS

http://www.canon.com.tr/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_Camera/PowerShot/PowerShot_A3200_IS/

Tarih: 19 Mart 2012, 16:44 - İp: 62.***.**9.101
musti35
musti35 (üye)
İzmir / Meraklı

Bu tarz makinelerde ufak detay farkları var.
Genel olarak büyük kalite farkları olmayacaktır

Bunları fotograflarınızda hissedebilir misiniz muamma.

Sensör boyutları aynı;
Zoom miktarları aynı gibi,
Video kayıt boyutu aynı , kalite olarak denemek lazım. Ama genel olarak Panasonic kompaktlarda bu işe daha iyi yapıyor
MP değerine aldanmayın bu makinelerin.Daha az olması daha iyi
Ekran boyutları aynı.

Gelelim artılara:

Panasonic:
Titreşim engelleme özelliği Canona göre bir adım daha başarılı
Max enstantene süresi 60 sn. Tripotla gece çekimi yapmayacaktır sanırım kullanıcı. Ehemmiyetsiz gibi bu durumda
Leica lens bir + olabilir.

Canon:
Kompakt makinelerde genelikle en başarılı makineler.
Canondaki sahne modlarını başarılı buluyorum.
Ayrıca diyafram açıklığı Panasonic'e göre daha fazla. Işık yönünden daha iyi.

Yine tekrar edeyim;
Son kullanıcı bu farkların + yada - lerini ne kadar hisseder bilemiyorum

Hayırlı olsun.

Tarih: 20 Mart 2012, 11:41 - İp: 81.***.**3.95
adamentium
adamentium (üye)
İstanbul / Amatör

Cevabınız için teşekkür ederim. O halde bu ikisinden hangisini tercih edersem edeyim kalite olarak arada hissedilir bir fark yaratmayacaktır diyorsunuz.

Bu durum da Panasonic Lumix FS 16 almak daha mantıklı gibi. Çünkü Canon a3200 ü internet üzerinde sadece gittigidiyor gibi siteler üzerinde bulabilmekteyim .Büyük firmaların hiçbirisinde ürün yok. Satıcı her ne kadar eurasia garantisi olduğunun garantisini verdiyse de elimle almak , gözümüzle görmek sanırım daha iyi olacaktır.

Aslına bakarsanız Panasonic makineyi bir arkadaşım önermişti. Metal aksamlı bir makine. Elinize aldığınızda malzeme kalitesi olarak kesinlikle Canon a2200 den çok daha iyi bir makine. Bunu hissedebiliyorsunuz. Ancak satıcılar özellikle teknosa ve vatan bilgisayar görevlileri bu makineyi kestirip atıp '' satmadığımız bir model '' , '' önermediğimiz bir model '' vs. deyince kafam karıştı. Gerçi aynı satıcılar canon a2200 için IS özelliği var da diyorlardı.Ve ısrarla bu makineyi öneriyorlardı. Durum böyle olunca siteye başlık açıp sormak istedim. Tekrardan çok teşekkürler.

#adamentium' tarafından 20.03.2012 23:20:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Mart 2012, 23:19 - İp: 62.***.**9.101
  • 1