furrina
furrina (üye)
Ankara / Meraklı

Olympus Mju 820 Hk.

selamlar,

ben bu foruma yeni katildim, yakin zamanda hayirlisiyla cocugum dunyaya gelecek, dolayisiyla o zamanlari olumsuzlestirmek icin bir kamera almak istiyorum. arastirmalarima gore olympus mju 820 modeli bana uygun gibi gozukuyor. bu konuda yorumlarinizi bekliyorum.

tesekkurler.

Tarih: 28 Eylül 2007, 09:47 - İp: 85.***.**2.38
ilhamid
ilhamid (üye)
İzmir / Amatör

valla bende bu urunu bu gun teknosada inceledim.8 mp çözunurluk,2.7 inc lcd ekran,lcd ekran çözunurlugu çok iyi.230.000 pik.bu da guneşte bile lcd nın görunecegı anlamıda ama.bende inceliyorum hala.gece uzun pozlama bıraz kıs a 4 sn kadar.ama olympus.com.tr de birço özeelikten bahsediyor..

Tarih: 28 Eylül 2007, 18:50 - İp: 85.***.**6.236
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili furrina aramıza hoşgeldin.
Allah kurtarsın ve bir an önce bebeğinize kavuşun

Olympus makinenin yanı sıra ben sana ayrıca Panasonic FX 10 veya 12 yi de incelemeni öneririm zira Panasonic makinelerde Lens askı sistemine dayalı 2 kademe seçenekli görüntü sabitleme özelliği ve 3 yıl yaygın servis garantisi var.
Bu arada unutmadan : bebeklerde ve küçük çocuklarda 1,5 metreden daha yakın çekimlerde flaş ışığı kalıcı göz hasarlarına neden olur o nedenle mümkün mertebe flaşsız veya mesafeli çekim yapmanızı öneririm.

Tarih: 28 Eylül 2007, 22:37 - İp: 88.***.**0.136
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Fujilerde bebek çekim modu var

Tarih: 29 Eylül 2007, 21:59 - İp: 88.***.**2.36
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Panasonic'te de var

Tarih: 30 Eylül 2007, 06:40 - İp: 88.***.**0.136
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Aaa çok iyi. Hangi modellerde var bu fonksiyon burkay bey.
Merak ettim

Tarih: 30 Eylül 2007, 13:50 - İp: 88.***.**2.36
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

FX serisinde var Mustafa bey ,
Örneğin şu an elimde FX 12 var (türkçe menülü).

Makineyi SCN moduna aldım. Daha sonra Menü butonuna bastım ekrana değişik çekim modu seçenekleri geldi.Buradan Bebek 1 ve Bebek 2 seçeneklerinden Bebek 1 'i seçip display düğmesine basıp bu modun hangi durumlarda kullanılacağının ayrıntısını okudum...
Unutmadan : Bu makinelerde 21 değişik fotograf modu var ve her bir modun hangi durumlarda nasıl yararlı olacağı display tuşuna basılarak öğrenilebiliyor.

#burkay' tarafından 30.09.2007 16:17:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Eylül 2007, 16:14 - İp: 88.***.**8.231
furrina
furrina (üye)
Ankara / Meraklı

oncelikle ilginiz icin tesekkurler,

ben bahsedilen kameralarida inceledim biraz 5x optik zoom'a birazda cozunurluguna aldanarak olympus mju 820'yi aldim.

sevgili burkay,

verdigin bilgi icin tesekkurler, ozellikle bebeklere flash kullanilmamasi yada uzaktan kullanilmasi bilgisini hicbir yerde vermiyorlar.

inceledigim kadariyla flashsiz kullanimlarda renklerin ve isigin doygunlugu oldukca iyi seviyede saniyorum tam bebek cekimi icin

birde ilgimi ceken baska bir ozelligi yuz tanima yazilimi sayesinde kisi gulumseyince fotograf cekiyor. insanlari zoraki gulduruyor yani

kisaca makine cok hosuma gitti. tabii ki bu konuda benden cok daha bilgili arkadaslarin incelemelerini ve yorumlarini beklerim.

gorusmek uzere,

Tarih: 4 Ekim 2007, 09:21 - İp: 213.***.**1.67
  • 1