levocan
levocan (üye)
Şanlıurfa / Amatör

Nikon D 70 Mi Canon Eos 350 D Mi ?

Selamlar;
Yeni bir makina almak istiyorum ama hangi makinayı alacağım konusunda terddüt içerisindeyim. Çevremden farklı görüşler aldım. Bir de sizlerin görüşünü almak istiyorum.
Aradaki fiyat farkını dikkate almaz isek Nikon D 70 mi tavsiye edersiniz yoksa Canon Eos 350 D mi ?

Tarih: 16 Nisan 2005, 15:02 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili Tungsten,
Sorunu yeni gördüm.Süper ccd de ışık alan iki hücre var bu iki hücrenin toplamı zaten pixel sayısını veriyor.S20 bunedenle 3 değil 6 mpixel (küsürü de var ) Bunu örneklemek gerekirse :bilirsin otomatik çay kazanları vardır bir musluğundan sıcak su diğerinden ise çay akar. kişi tercihine göre eğer açık çay içiyorsa fazla su az çay alır veya demli içiyorsa bu sefer az sıcak su çok çay alır fakat iki çeşmede bir bardağı doldurur!!
Süper ccd lerin en önemli özellikleri fotoğrafa derinlik ve kontrast vermedeki üsütn başarısıdır.Ben fuji nin yetkili servisi olmadığım için bilmiyorum ama bir ccd nin 600 dolar civerında olacağını da tahmin etmiyorum ama yarın arayıp Fuji den sorarım aldığım cevabı buradan yayınlarım....

#burkay' tarafından 20.04.2005 21:50:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Nisan 2005, 21:46 - İp: yok
canfoto
canfoto (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

LEVOCAN.
Ben uzun yillardir avrupada yasamakta olan bir fotografciyim.
bende 1 aydir arastiriyordum CANON EO300 veya 350 veya EOS D10 veya NIKON D70 veya NIKON D100 hangisi daha yararli ve daha iyidir diye arstiriyordum uzmanlarina ve satisini yapan firmalara sordum acele etmedim tam 1 aydir arastiriyordum ama cogunluk NIKON D70 uzerine onay verdi bende dun NIKON D70 aldim bugunde zevkle resim cekmek icin ormana ve denize gidecegim.siz kendiniz bilirsiniz arastirin alin fotograf makinesi diger elektronik cihazlar gibi degildir. ilk alista begenerek alacaksin soracagin bir sey olursa e-mailim. [email protected]
selam
Mete

#canfoto' tarafından 21.04.2005 09:46:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Nisan 2005, 09:43 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili tungsten,
S20 pronun ccd sinin 75 euro+kdv olduğunu Sn Murat UÇAK beyden öğrendim.(bu rakama işçilik dahil değil.) Fujifilm dışarıya yedek parça vermiyor ancak kendi bünyesinde onarım yapıyor.(meslektaş olarak bana tavırları ne olur bilmiyorum ben onlardan hiç yedek parça talebinde bulunmadım).
Buradan hareketle : İnternette duyduğun rivayetler gerçekçi değil....

Tarih: 21 Nisan 2005, 17:17 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam exif.. uzun zaman oldu gorusmeyeli.. bak aldim sonunda.. gec oldu biraz ama..

acd neyse canon da nikon da DSLR'lar en ust siralarda digerlerine gore.. birinin bir artisi varken digerinde bir baska artisi var..

bu arada, ilginc bir istatistik; dpreview'de erkek ve kadinlarin hangi markayi sectikleri verilmis.. incelemede erkekler canon derken, bayanlar kodak demis.. daha sonraki sirada sony var..
aslinda renk ve zevk meselesi bir yerde.. her iki DSLR'da da cok fazla ozellik var.. tek bir seyin 350D'de daha ustun (nikon D70'de de oldugu gibi..) olmasini isterdim dogrusu, o da, flash sync speed'in 1/500.. ama degil.. o ozelligi de ne zaman kullanacagim da soru isareti bir yerde.. ama olsun isterdim.. digeri de D70'in body kalitesinin daha ustun olusu.. ama daha da agir.. eskiden aman agir olsun derdim; ama su anda 350D'yi bile bazen tasimak kulfet gibi geliyor.. ama ne yapalim gulu seven dikenine katlanir..

Tarih: 21 Nisan 2005, 18:42 - İp: yok
adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

bencenikon d 100 ü tavsiye ederim.

Tarih: 21 Nisan 2005, 19:02 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

D100'un tek artisi (?) herhalde metal govdeye sahip olmasi, D70 ile kiyaslarsak.. D70 gercekten de harika bir makine, diger yandan D70s modeli ile D70'de olan birkac eksik kapatilacak, sanirim mayis ayinda piyasada olacakmis..

bu arada D50 de guzel bir makine.. belki bir D70 olamaz ama hic de fena degil ozelliklerine bakilirsa..

...

so n bir not daha.. D70 mi yoksa 350D mi diyenler icin.. turkiyede de bu kampanya var mi bilemiyorum, burada; D70 aldigin takdirde 100 pounds para iadesi var nikon'dan.. canon ise 350D ve 20D alanlara, 256 mb compact flash card ile 625 pounds degerinde flash-printer-lens indirim cekleri veriyor.. ben makineyi zaten 670 pounda aldim.. ve tabii ki kaliteli bir lens kolleksiyonuna da sahip olmak istiyorum.. indirim ceklerinin uygulandigi urunler soyle:

speedlite 580EX ---- 35 pounds indirim..
speedlite420EX --- 35 pounds
extender ef 1.4x II --- 35 pounds..
extender ef 2x II --- 35 pounds
macro ring lite MR-14EX --- 35 pounds.
ef 20mm f/2.8 usm --- 35 pounds.
ef 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM --- 35 pounds.. (17-85 icin vermiyor alcaklar..
ef-s 60mm f/2.8 macro usm --- 35 pounds..
i9950 --- 35 pounds..
ef-s 10-22mm f/3.5-4.5 usm ---- 70 pounds..
ef 17-40mm f/4 L usm ---- 70 pounds..
ef 70-200mm f/4 L usm ---- 70 pounds..
ef 300mm f/4 L usm ---- 100 pounds..

.....

Tarih: 22 Nisan 2005, 11:15 - İp: yok