ozerozturk
ozerozturk (üye)
İzmir / Amatör

Nikon Coolpix S10 & Canon S2is

belki çok benzer değiller ama, sizce hangi modeli tercih etmeliyim, aile resimleri, manzara vs çekmek için kullanacağım, hiç tecrübem yok

teşekkürler

Tarih: 31 Temmuz 2007, 22:52 - İp: 85.***.**7.202
ozerozturk
ozerozturk (üye)
İzmir / Amatör

bu kadar arkadaş var ama benim sorumu cevaplayacak bir arkadaş yok ne mutlu, soru çok mu saçma geldi arkadaşlar neden biriniz iki satır yardım etmiyorsunuz ??

soruyu değiştirelim o zaman belki cevap alırım ??

Nikon S4 mü Nikon S10 mu almalıyım ??

Tarih: 25 Ağustos 2007, 23:20 - İp: 85.***.**9.178
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Canon S2 o Nikonun modeline göre daha zengin duran ve fotoğraf makinesi kullandığını hissettirecek bir makine.Benim kişisel görüşüüm tasarım trajedisi ürünler S10 S4

S2 benim de kullandığım zamanının kral makinelerinden.Özellikle hızı ve başarılı görüntü işlemcisi ile öne çıkıyor.

Bazı eksikleri ise :

İso 200 ve 400 ün kullanılamaz olması
Az ışıkta hızlı focus yapamaması(Ama zoom yaparken çok hızlı ve sessiz yapıyor)
Renk bakımından fakir vasat görüntü kalitesi

Ama Nikonun o modelinin S2 den iyi olduğunu düşünmüyorum.Özellikle S2 nin çok kaliteli video çektiğini de belirteyim belki anılarını saklamak adına hoşunuza gidebilecek bir özelliktir bu,yalnız en az 1gb lık bir kart öneririm video çok yer kaplıyor.

Ama ben sizde yanılmıyorsam Canon-Nikon çatışması gördüm ki bu çok yanlış.Canon Nikon dışında bir dolu marka var güzel makinalar yapan.Zaten markaya değil modele bakmak lazım.

Tarih: 26 Ağustos 2007, 01:09 - İp: 88.***.**9.69
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Nikonun bu modellerinde beğendiğiniz bir özellik var mı araştırıyor musunuz ?

Tarih: 26 Ağustos 2007, 01:14 - İp: 88.***.**9.69
ozerozturk
ozerozturk (üye)
İzmir / Amatör

nikonun bu modellerinin hoşuma giden tarafı yüksek zoom ve bu zoom için uzunca dışarı çıkmak gerektiren bir objektif olmamasıyani kolay taşıma yüksek zoom, aslında canon daha fazla özelliklere sahip görünüyor ama nikonun bu modelleri taşıması çok kolay cebe bile sığabilecek bir yapıda

Tarih: 26 Ağustos 2007, 16:34 - İp: 85.***.**4.112
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Kullanmadığım bir makine olduğu için çok fazla bir yorum yapamayacağım

Tarih: 27 Ağustos 2007, 16:59 - İp: 88.***.**5.48
ozerozturk
ozerozturk (üye)
İzmir / Amatör

Nikon coolpix S10 u aldım arkadaşlar sonunda elime geçince bilgi vereceğim makina hakkında, amerikan işi aldım yerli satılanlardan 300 ytl daha ucuz utandırmaz inşallah

[>:D

Tarih: 27 Eylül 2007, 23:51 - İp: 85.***.**6.216
  • 1