merwish
merwish (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon 5400

tekrar merhaba..hafta sonu sirkeciye gittim makinalara baktim evirdim cevirdim aklimda nikon 5400 yatmisti macrosu 1 cm boyu posu minik 5.1 mega piksel.. nerdeyse kararimi vermistim ta ki netten yorumlari okuyuncaya kadar macrosunun nerdeyse degersiz oldugunu 1 cm e girildiginde adeta balik gozuyle cekilmis gibi inanilmaz bozulmalar oldugunu okudum..aklim hemen karisiverdi siz ne diyorsunuz artik beklemek istemiyorum bu isin sonu yok cunku..cok kocaman olmayan macrosu kuvvetli bir amator icin simdilik yeterli olabilecek bir makina ariyorum...agliyorum

Tarih: 27 Eylül 2004, 12:28 - İp: yok
mersun80
mersun80 (üye)
İstanbul / Amatör

E makro öyle oluyor zaten. Ekstra lens kullanmadığın sürece, makinenin makro özelliğini kullanırken balık gözüne benzer efektler almaman neredeyse imkansız, Nikon makro konusunda en iyilerden birtanesi (belki de en iyisi) o yüzden içine sindiyse rahat ol.

Bir de makineleri kusursuz muhteşem aygıtlar olarak görmeyin, her birinin iyi olmadığı bir tarafı olabilir, rakiplerinden çok üstün bir tarafı olabilir. Hem ucuz, hem kaliteli, hem yüksek teknolojili, çok fonksiyonlu, hem küçük, pil süresi uzun ömürlü ama tüy kadar hafif, hem performanslı, hem herşeyiyle muhteşem, kusursuz bir makine yok, boşuna aramayın.

Tarih: 27 Eylül 2004, 12:38 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

nikonu beyendin madem gozu kapali atla asla pisman olmazsin.ama okadar parayi gozden cikarmisken birde 5700 e bak derim.
bukadar para verip alinacak makineler.

nikon 5700 1,250
nikon 8700 1,400
sony 717 1,050
canon g6 1,200
olympus 8080 1,550

Tarih: 27 Eylül 2004, 15:38 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

bunlar tabiki benim goruslerim ama bu listede fiyat/performans yaparsak sanirim sony 717 agir basar.

tekrar belirtmekte yarar var icine sindiyse ozellikler seni tatmin ediyorsa(kagit uzerindek yazanlar)pisman olmazsin.nikon iyi makine.

Tarih: 27 Eylül 2004, 15:41 - İp: yok
  • 1