bekir74
bekir74 (üye)
Ankara / Amatör

Makro Çekim İçin Slr-like Arıyorum

amatör olarak mesleki konularda fotoğraf çekiyorum. forumlardaki yorumlara baktım ve FZ50, s9600, S5 arasında kaldım. arazide ve kapalı alanda bitki ve bitki parçalarının ptoğraflarını çekiyorum. örneğin 2-3 mm büyüklüğündeki parçalara kadar inmem gerekiyor. ya da onlarca bitki arasından tek bir bitkinin parçasına odaklanmam gerekiyor yani manuel odaklanma ve netlik ayarı yapmam gerekiyor. bana makina önerebilirmisiniz? o kadar çok yorum okudum ki kafam karıştı. FZ 50 ağır basıyor gibi.
ilginize imdiden tşk

Tarih: 25 Kasım 2007, 22:22 - İp: 88.***.**7.0
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

CanonS2 Super macro modunda 0 cm e kadar yaklaşabiliyor.

Tarih: 26 Kasım 2007, 00:00 - İp: 144.***.**0.219
kiziltug
kiziltug (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

söylediğiniz makinelerden sadece s9600 biraz ele gelir makro konusunda
ben hiç birini öneremiyecem üzgünüm
muhtemelen biyolog sunuz bitki ve hayvan çekimi istiyosunuz fakat mm boyutunda parçamız çok yok o kadar üzülmeyin
bende biyoloğum ve sürekli makro çekerim size önnerebileceğim makinleer
nikon coolpix 5700 (üretimi durdu bulabilirseniz)
nikon coolpix8700
canon s2 (s3ü görüp bu daha yeni teknoloji diye aldanmayın daha kötüdür makroda)
fuji 9500
nikon coolpix 8800
ve olympus un bi kaç makinesi vardı aklımda değil şu an
bunlar makro da öne çıkan makineler şiddetle tavsiye edebileceğim nikon 5700 ve canon s2 dir. Fakat ikisini de üretimi durdu bildiğim kadarıyla bulmanız zor ama değecek makineler temiz kullanıldıysa 2. el de alınabilir. Fuji 9500 de akranlarına göre biraz daha pahalı ama o da makroda iyi sayılabilen bi makinedir onu bulmanız biraz daha kolay. Bunlar haricindeki makineler gerk yazılım gerek lens gerk sensör bakımından zayıf makineler genellikle fz50 de bunalra göre makroda çok zayıf kalacaktır onun için tavsiye edemem

Tarih: 26 Kasım 2007, 00:47 - İp: 88.***.**2.150
  • 1