mercelebi
mercelebi (üye)
İstanbul / Amatör

Lütfen Yardım!!!

3 gün önce aldığım 6330 umu yarın iade etmeyi düşünüyorum...biliyorum bu konular defalarca konuşuldu ama sizden bi kez daha yardım istiyorum...alabileceğim makinalar a60 dx6340 dx4530....hangisini almamı önerirsiniz...ne fark var bunlar arasında..manuel ayarlardan başka...6340ın bazı manuel ayarları olduğu söleniyor bu ayarlar yeterlimidir?

Tarih: 26 Haziran 2004, 23:50 - İp: yok
mercelebi
mercelebi (üye)
İstanbul / Amatör

saol cevabın için...az önce iade ettim 6330 u..iade etmemin sebebi tam olarak manuel ayarlarının olmaması değildi..gece çekimleri beni tatmin etmedi...4530un gece çekimleri nasıl 6340la farkı ne?bildiğim kadrıyla lensleri farklı..

Tarih: 27 Haziran 2004, 19:01 - İp: yok
mercelebi
mercelebi (üye)
İstanbul / Amatör

merak ettiğim bir konuda 10*15 fotoğraf boyutundan başka a60la a75 arasında bi fark varmı görüntü kalitesi vs...

Tarih: 27 Haziran 2004, 19:03 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Pentax Optio 30 a da bak...
manuel ayar zengini bir makina..
Gece ve karanlık çekimlerde pozlama süresi (enstantene süresini arttırarak ) flaşsız olarak makinayı titretmek şartıyla (tripod kullanarak ) McKyra tarzı gece ve şimşek çekimleri yapabilirsin... Kodakla ilgili yanıtımı geç yazabildim.. Kusura bakma..

Tarih: 28 Haziran 2004, 10:23 - İp: yok
mercelebi
mercelebi (üye)
İstanbul / Amatör

sağolun yardımlarınız için...optio 30 uda inceleyim...a60 yada optio 30 arasında bi seçim yaparım artık...

Tarih: 28 Haziran 2004, 19:26 - İp: yok
mercelebi
mercelebi (üye)
İstanbul / Amatör

optio 30 ada baktım..a60 a yakın özellikleri 3 m.g olması dışında..sizce hangisini tercih etmeliyim...baskı boyu çok önemli değil benim için önemli olan bilgisayarda büyük bi şekilde inceleyebilmem..baskı için 10*15 yeterli bana...

Tarih: 28 Haziran 2004, 19:40 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Bence daha yüksek MegaPixelli makina almanda fayda var...

Tarih: 29 Haziran 2004, 16:36 - İp: yok
mercelebi
mercelebi (üye)
İstanbul / Amatör

neden abice?baskı boyutundan başka birşey fark edermi?

Tarih: 30 Haziran 2004, 01:04 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

mercelebi...

MegaPixel olayı nedir topicinde bunun yanıtını bulacaksın..
En son okuduğum Chip Digital Fotograf özel sayısında 2MegaPixelden daha büyük 4 veya 3 M. minumum alınmasını tavsiye ediyor...
Fotografla ilgili isen 10x15 cm baskı senin tatmin etmeyecek..
daha büyük baskı isteyeceksin... 3 MegaPixel de A4 ebatında veya yarısında Baskı rahatlıkla alabilirsin ve noktalar (kareler) fazla belli olmaz.. dost tavsiyesi...

Tarih: 30 Haziran 2004, 14:24 - İp: yok
  • 1