tangophoto
tangophoto (üye)
İstanbul / Meraklı

Loş Işıkta Hareket Fotoğrafı İçin

Değerli site üyeleri,
Fotoğrafın f'sinden anlamıyorum. Bu yüzden acilen bilgi ve önerilerinize ihtiyacım var. Loş ışıkta, kapalı mekanda tango gecelerinde fotoğraf çekmem gerek. Önerebileceğiniz işimi görecek en makul fiyatli kompakt makineler hangileridir?
Gelişmiş kompaktların içinden işime yarar bir şey bulunur mu, yoksa ki tek çare SLR midir?

Herkese görüşleri için şimdiden teşekkürler...

Tarih: 2 Aralık 2009, 22:14 - İp: 78.***.**1.60
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

manuel ayara imkan veren her makina olur.
loş ışıkta işiniz zor olabilir ama.
2 türlü çekim yapabilirsiniz

1-hareketleri flulaştırarak ve hareketi uzatarak
2-anı dondurarak.

flaş kullanmazsanız compactların isosu iyi olanını tercih edinki isoya yüklenince noise çok coşmasın. keza flaş tek yönden vetersiz hatta dizilimi ayarsız ve yanlış dizilmişse o atmosferi mahvedersiniz.

Tarih: 2 Aralık 2009, 23:11 - İp: 88.***.**8.210
adul
adul (üye)
Muğla / Özel Gün Fotoğrafçısı

kompaklar işini görmez çünkü loş ışıkta asa ya yüklenmen ve iyi bi objektif in olması lazım kompaklar yüksek asalarda acayip noise verir ve pek hoş olmaz

Tarih: 2 Aralık 2009, 23:12 - İp: 88.***.**5.255
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Açık diaframlı bir objektifi olan, Flaşı güçlü olan ve tabi enstantene ve diafraı ayarlayabileceğiniz bir kompakt işinizi görür. İlk aklıma geleni söylüyorum umaraım yalnış yönlendirme olmaz. Canon G9 yada G10

Tarih: 3 Aralık 2009, 09:20 - İp: 88.***.**9.102
sezgin72
sezgin72 (üye)
İstanbul / Amatör

Önceki yorumlara aynen katılıyorum. Nacizane önerim ışık ölçüm modunu merkez ağırlıklı (center weight) moda ayarlamınızı (bu ayar kompakt maikanalarda pek bulunmuyor mega zoom makinalarda ise böyle bir ayar mevcut), eğer tripot kullanma imkanınız varsa seri çekim modunda çalışmanızı öneririm. Örneğin bir kadraja göre ayarlarınızı yapı 10 kere çekin. Daha sonra başka bir kadraj. Böylece çok güzel kareler yakalayabilirsiniz.

Kolay Gelsin....

Tarih: 3 Aralık 2009, 14:34 - İp: 85.***.**1.30
  • 1