caglareral
caglareral (üye)
İzmir / Amatör

Letsgodigital Canon A610 İncelemesi

LetsGoDigital Canon A610 incelemesini de yapmış nihayet. Görüntü kalitesi bakımından 5 üzerinden 5 puan almış bu makinanın gayet ayrıntılı olan Türkçe incelemesini merak eden ilgili arkadaşlar buraya tıklayabilirler..

Tarih: 19 Mart 2006, 14:42 - İp: yok
metalik
metalik (üye)
Ankara / Amatör

araştırma ve haber için sağol hemen tıklıyorum

Tarih: 19 Mart 2006, 22:14 - İp: 85.***.**5.134
baykaran
baykaran (üye)
İstanbul / Meraklı

bendende teşekkürler caglareral. bende dün a610 aldım artık..

Tarih: 19 Mart 2006, 23:45 - İp: 85.***.**2.150
o_an
o_an (üye)
Sivas / Meraklı

Letsgodigital Canon A610 İncelemesi

''Canon Powershot A510 modelinin halefi olan A610 dijital fotoğraf makinesinin çözünürlüğü 3.0 megapikselden 5.0 megapiksele çıkarılmış.''

Canon a610 a95 yerine üretilen bir model değilmiydi? ben yanlış mı biliyorum...

Tarih: 22 Mart 2006, 18:19 - İp: 85.***.**7.250
ahmedo
ahmedo (üye)
Hatay / Amatör

çağlar öncelikle göstermiş olduğun ilgi için çok teşekkürler.sana bir kaç sorum olacak.ekranda bazen 1 yada 3 tane yeşil kare beliriyor bunun anlamı nedir.birde enstantane ayarını neye göre ayarlamam gerekiyor.bebeğim duşta resmindeki gibi damlacıkları yakalamak için 1/2500 kullandım.peki dışarda bir mmanzara yada portre çekmek için enstantane ve f ayarını neye göre yapmam gerekiyor.yardımcı olursan çok sevinirim

Tarih: 22 Mart 2006, 23:23 - İp: 81.***.**5.94
caglareral
caglareral (üye)
İzmir / Amatör

seçtiğin çekim moduna göre menü ayarlarlarında da görebileceğin seçilmiş odaklama otomatik odaklama olarak seçilmiş olduğu için için o yeşil kareleri görüyorsun. odaklama için esas aldığı noktaları yeşil kareler içerisinde gösteriyor. kare sayısı değişiklik gösterebilir. kullanma klavuzunda bunlar anlatılıyor zaten. kılavuzdaki diğer odaklama yöntemlerine de göz atsan iyi olur kanımca. enstantene ayarının çekim teknikleri açısından çok fazla fonksiyonu olmasına rağmen en temel görevi çekim hızını belirlemesi. çekim hızı arttıkça senin de söylediğin gibi hareketli konuları dondurabilme kabiliyetin de artar. çekim hızını çok düşürerek ve tripod kullanarak az ışıklı ortamlardan daha iyi sonuçlar almayı da başarabilirsin. bunlar temel vazifeler olmakla beraber edineceğin tecrübeye göre çok farklı amaçlar için ve farklı etkiler için de kullanabilirsin bu ayarı.. portre çekmek için hazır mod var ama bunu ben daha sağlıklı ayarlamak isterim diyorsan portre çekimlerinde enaz 3-4x zoom kullanmakta ve diyaframı mümkün olduğunca açmakta(f2.8 gibi) fayda var. bu sayede alan derinliği etkisini arttırır ve portre konusunun net ama arka planın flu olması gibi hoş bir etki sağlayabilirsin. manzara çekimlerinde ise gene hazır çekim modu olmakla beraber diyafram değerini (f8 gibi) kısmalısın. hatta manzara çekimlerinde tripod(üç ayak) kullanmanı tavsiye ederim.
sevgili ahmet herzaman söylediğim gibi bunlar zaten kullanma klavuzunda da yazıyor.. ama kendini daha da geliştirmek istersen bu forumlarda soru sormadan önce merak ettiğin konuları forumda aratırsan çok daha fazla bilgiye ulaşabilirsin. çünkü bu konular bu sitede tekrar tekrar tartışıldı.. keyifli çekimler dileğiyle....

Tarih: 23 Mart 2006, 12:04 - İp: 81.***.**0.253
parody
parody (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

Ben çok memnunum ve memnun olmayanı da görmedim doğrusu.. Gerçekten güzel makina..

Tarih: 25 Mart 2006, 14:55 - İp: 85.***.**0.32
  • 1