fxaz
fxaz (üye)
Samsun / Amatör

Kodak Z812 Is

Değerli arkadaşlar ben de yaklaşık 2 aydır Kodak Z812 IS kullanıcısıyım. Burada hem bilgi almak hem de gözlemlerimi aktarmak istiyorum. Makinanın kullanımı ve özellikleri gayet güzel. Ancak pil dayanmıyor. 2700 mA tam şarjlı pil ile 5-6 resim çekebiliyorum. Piller ve şarj cihazını denedim onlarda sorun yor. Bu konu ile ilgili bilgisi olanlar [email protected] adresime veya burada yazarsa sevinirim. İkinci gözlemim ise piller zayıfladığı zaman resimlerin görüntü kalitesi düşüyor.

Tarih: 13 Kasım 2007, 11:40 - İp: 193.***.**8.132
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

piller de ve şarj aletinde sorun olmadıgından eminsen makinende sorun var, 5-6 fotoğraf çekmesi imkansız. servise yollamanı tavsiye edebilirim. ilk aldıgından beridir böyle mi?

Tarih: 13 Kasım 2007, 12:36 - İp: 81.***.**5.1
fxaz
fxaz (üye)
Samsun / Amatör

Evet maalesef ilk aldığımdan beri bu sorun var ancak durumu Kodağın sitesine mail ile ilettim, oradan gelecek cevabı bekliyorum.

Tarih: 13 Kasım 2007, 15:32 - İp: 193.***.**8.132
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

kodak'ın mail sitesinden ziyade aldıgın yere götürüp oraya teslim etmeni tavsiye ederim. net üzerinden aldıysan garanti belgende servisin adresi vardır oraya kagolayabilirsin. keşke sorunu ilk yasadıgında basvursaydın kameran direk değişebilirdi.. ayrıca samsun'da da kodak servisi var görünüyor

aşağıdaki adres kodak'ın yetkili servisidir onlara ulaş

http://www.datapro.com.tr/index.asp?menu=teknik_servis&altmenu=yaygin_servis

Tarih: 13 Kasım 2007, 19:35 - İp: 81.***.**5.1
aunal11
aunal11 (üye)
Bilecik / Meraklı

fxaz arkadaşın bahsettiği pil sorunu hakkında;

üzerinde gelen piller kodak CRV3 Lityum piller şarj edilemiyor. daha doğrusu şarj edilen lityum pil yok.. ama bunun şarj edileni li lon diye geçen piler var bunların bir değişiği video kameralarda kullanılıyor. NH-MH piller yani nekadar yüksek MAH lı da olsa 1,2 Volt ikitanesi 2,4 volt ediyor ve çoğu zaten 812 is in objektifini bile açmaz belki yüksek MAH lılar bir iki poz çeker pil bitmez ama fazlalık voltajı biter çekim yapmaz. Kodak Z812 is CRV3 ve Lİ lon piller genelde 3 ve 3,4 volt MAH ise 1600 gibi yani mutlaka bu pillerden alman lazım.. yoksa bi işe yaramaz diğer pillerin...

Benim izlenimim; CRV3 piller daha uzun gitsede parekente satışı 10-12 ytl civarı ve 400 poz çekersin ve biter sonuçta bir kerelik ama Li lon pili KLIC-8000 adıyla satılıyor 3,7 volt 1600 mah. nettede bulmak zor en son tripodfoto.com da vardı ama türkenmiş 50 ytl civarı bu pille 350-400 arası çekim yaparsın ama daha verimli yani hızlı işlem yapmanı sağlar.. bunun için dock ünitesi ile şarj yapabilirsin ama önerim birde şarj cihazı al.. Kodak KLIC-8000 ni K7500 ile şarj edebilirsin 3 saatte tam dolduruyor.. onun fiyatıda yaklaşık 60 YTL...

li-lon piller hakkında: soğuk -40 ve 50 derece arasında rahat deşarj olmadan çekim yapabilirsin. yanlız bu pilleri tam bitmeden şarj etmelisin ömrü uzasın yoksa NH-MH ler 1000 kez şarj olurken li lon lar 200-300 kez oluyor. ama tam bitmeden şarj edersen süre uzar..

birde uzun süre kullanmayacaksan tam doldurup koyma mutlaka beş on poz çek öyle beklesin yoksa ömrü kısalıyor.. aynı şey laptoplar içinde geçerli ne dolu ne boş kalıcak anlıyacağın

#aunal11' tarafından 14.11.2007 15:50:45 tarihinde düzenlendi.

#aunal11' tarafından 14.11.2007 15:52:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Kasım 2007, 15:41 - İp: 212.***.**9.2
goose
goose (üye)
Bursa / Amatör

Aynı dertten sadece ben muzdaripim sanıyodum,2500 lük energizer piller kullanıyorum sadece 50 poz çekebiliyorum oda vizörden ne edip şu klic 8000 i bulmak gerekiyor demek

Tarih: 4 Ocak 2008, 05:52 - İp: 195.***.**2.8
faruk036
faruk036 (üye)
Artvin / Amatör

arkadaslar sakın 2700 ma lık pillerden almayın çunku sorun mah den kaynaklanmıyor. mah i ne kadar yuksek olursa olsun voltaj değeri 1,2+1,2=2,4 de kaldığı iin sorununuz devam ediyor o yuzden boş yere masraf yapmayın ne yapacağz diyosanız alın size kesin çözüm en ucuz ve en garanti yöntem kodak ülke çappında yetkili servisi bundan sonra datapro bilişim oldu telefonla arıyorsunuz ve hesap no istiyorsunuz sonra eft yada havale ediyorsunuz ve malzemelerinizi yolluyorlar burda bahsi geçen ürünlerin bugun itbarıla fiyatları: klıc 8000=18,45 $ +kdv ve k7600 şarj cihazı ysa 29.5 $+kdv ben 2 pil ve şarj cihazını 94 ytlye aldım sizde kaçak ürünler peşinde koşmayın şarjlı crv3lerin birçoğu kaçak ve 50 ytl civarıbu iş hem resmi kaçak değil hemde ucuz data pro bilişim tel:02165226666 arkadaslar bu arada nettende aratıp bulabilirsiniz

Tarih: 31 Ocak 2008, 13:09 - İp: 78.***.**8.204
jdf_burak
jdf_burak (üye)
Trabzon / Meraklı

bende bu makıneyı kullanıyorum.2100 ma pıller ıle flashlı ve lcd ekrendan 50 80 arası kare alıyorum.senın dedıgın sey gercekten ımkansız bırsey pıllerı degıs.ben orjınal pılını aldım klic8000 ve 300 kare alıyorum flashlı flashsız.normal ve kalıtesız sarjlı pıller le sınırden makıneyı kırabılırsın hocam.bu arada sarjlı pıl olarak sanyo enelop onerıyorum.

Tarih: 3 Nisan 2008, 16:25 - İp: 85.***.**5.181
sultanhuma
sultanhuma (üye)
Antalya / Amatör

merhaba

ben 2 ay önce Z812 IS aldım.. almadan önce pil tüketimi ile ilgili durumları biliyordum... ama fiyat uygunluğu ve cihazın özellikleri es geçilemez..

makinanın objektifi gerçekten kaliteli.. gövdeye sabit bir objektif olduğundan ötürü bütün alan netliği, AF ve benzeri ayarlamaları otomatik olarak yapıyor. bundan dolayı pil tüketimi yüksek..

önce içinde gelen CRV3 L-Ion pili bitirdim (yaklaşık 150 poz) GP 2700 pil ile denemelerime devam ettim ama, çekim yaptığım ortamlara göre pil tüketimi hat safhadaydı. bir Kodak bayisine durumu sorduğumda bana Varta veya Energizer şarjlı bil almamı önerdi ama ürün satmak adına uydurduğu bir yalan olduğunu bildiğimden ötürü böyle bir hata yapmadım.

bu cihazı sadece kendi orjinal KLIC-8000 şarjlı pili ve K-7600 şarj cihazı ile kullanabilirsiniz. Kodak' ın tek türkiye temsilcisi olan DATAPRO yu aradım (en hızlı oradan temin edersiniz) ve ürün siparişi verdim. Bana verdikleri banka hesabına ücreti yatırdım. (KLIC-8000 pil 30 YTL, Şarj Cihazı 45 YTL) 2 hafta içinde temin edeceklerini söylemelerine rağmen ürünler 1 haftada elimde oldu. sanırım maksimum temin süresi 2 hafta.

şu anda mı ?

tamamını 210 dakikada doldurduğum KLIC-8000 pil ile 400 poz çekiyorum. 2 adet pil aldığımdan ötürü yedek pilim sürekli çantamda. şu anda pil ile hiç bir sorun yaşamadığımdan dolayı makinenin keyfini sürüyorum

bu cihazı kullanan arkadaşlara tavsiyemdir.

bol fotoğraflı günler

Tarih: 18 Temmuz 2008, 22:00 - İp: 88.***.**8.80
gokhanterzi
gokhanterzi (üye)
Ankara / Amatör

iyi günler bende yaklaşık 2 senedir bu makinayı kullanıyorum ama son 1 aydır arka arkaya resim cekince işlem devam ediyor die mavi ekran geliyor sanki makina yavaşlamış gibi ne oldu anlamadım böle bişey başına gelen varsa tecrübelerinden faydalanmak isterim...

Tarih: 29 Ağustos 2009, 14:03 - İp: 78.***.**0.88
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

makinanın objektifi gerçekten kaliteli.. gövdeye sabit bir objektif olduğundan ötürü bütün alan netliği, AF ve benzeri ayarlamaları otomatik olarak yapıyor. bundan dolayı pil tüketimi yüksek..

dslrlike ve kompaktların tamamı zaten bu sekilde calısıyor,kodakın pil tuketiminin fazla olmasını bunlara baglamak yanlıs.

Tarih: 29 Ağustos 2009, 19:07 - İp: 78.***.**5.187
  • 1