lukysleven
lukysleven (üye)
Gaziantep / Amatör

Kodak Z812 Is

makina elime 3 gun once gecti. hepsiburada dan aldım. yanında yazıcı ve 1gb hafıza kartıyla bırlıkte 570ytl.
pek fazla resım cekme fırsatım olmadı ama gece cekımlerınde ya ben cok fazla tıtretıyorum yada tropod mutlaka kullanmak gerekıyor. benım ılk makınam ve gercektende cok guzel bır makına. bu makınadan baska alan arkadaslar varsa bu konu baslıgı altında bıldıklerınden bahsederlerse sevınırım..

Tarih: 9 Ekim 2007, 14:55 - İp: 81.***.**8.7
redwings
redwings (üye)
İstanbul / Amatör

bende dün verdim bu makinenin siparişini 560 ytl den aynen dediğn gibi hafıza kartı ve yazıcı hediye ediyorlar.
ben bulamadım z812 ile çekilmiş fotograf yayınlayan bi adres biliyor musun ? Paylaşırsan sevinirim.XXX

Tarih: 9 Ekim 2007, 15:30 - İp: 88.***.**0.141
lukysleven
lukysleven (üye)
Gaziantep / Amatör

ya bende bılmıyorum resım yayınlayan bır sıte

Tarih: 9 Ekim 2007, 19:02 - İp: 81.***.**8.7
koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

bence fiyatı güzel fakat sony almalıydın. inan çok harika. satanlar hemen sony almakta.

Tarih: 9 Ekim 2007, 19:22 - İp: 88.***.**3.111
styx34
styx34 (üye)
İstanbul / Meraklı

Yeni makineniz hayırlı olsun,
Kodak Z812IS ile ilgili resimler aşağıdaki linklerde mevcut.
http://www.pbase.com/tgaf/kodak_z812is&page=1
http://www.flickr.com/photos/13065200@N06/1465313108

bende bu makine hakkında bilgi toplamaktayım.
herkese iyi bayramlar..

Tarih: 10 Ekim 2007, 17:11 - İp: 81.***.**2.106
lev
lev (üye)
Ankara / Meraklı

Bu makine bir süredir benim de takibimdeydi.Bana da yurt dışından ulaşacak.Elime geçmesini heyecanla bekliyorum.

Kodak dijitalde gerçekten çok başarılı.C serisi Kodak makinelerde bile çekilen resimlerdeki canlılığı görenler, çekimin daha profesyonel makinelerle yapıldığını sanıyor(Kodak Renk Bilim Yongası(Color Science Chip) sayesinde).

Genel özelliklere de bakınca (fiyat/performans,video,zoom,pixel...) sınıfına göre çok iyi olduğu görülüyor.

Makine elime ulaşınca daha ayrıntılı bir şeyler yazabilirim umarım.

Tarih: 22 Ekim 2007, 03:27 - İp: 88.***.**5.127
digitall06
digitall06 (üye)
Ankara / Amatör

IS
12X Optik
Yüz Tanıma

Fiyata göre cok uygun gibi...

Tarih: 26 Ekim 2007, 10:35 - İp: 78.***.**6.152
aunal11
aunal11 (üye)
Bilecik / Meraklı

Kodak Z812 is yeni aldım. Önce Kullandığım Modeller Kodak Z650 ve şu an halen elimde fujifilm 6500fd var. 812 is hakkında ilk izlenimlerim şöyle; almayı düşünen arkadaşlara inşallah faydası olur..

Bence ;

Boyutları itibariyle küçük, ve hafif tek elle kullanabiliryorsunuz manuel ayarlar için tekerlek joistik var bu yönüyle çok pratik diyebilirim.

Video yaparken zoom u etkin kullanabiliyorsunuz. normalde hızlı zoom yaparken video modunda zoom daha yavaş algılayor böylece hızlı zoomdan kaynaklanan bulanıklık fazla olmuyor.

Pili bulmak zor artı pili pahalı dock ünütesi harici olarak şarj cihazı kullanacaksanız oda pahalı ikisi toplam yaklaşık 100 ytl geliyro üzerinde gelen crv3 piller şarjlı değil şarj etmeye çalışmayın ve sudan uzak tutun. (lityum piller) patlayabilir.

Z 650 e göre gayet hızlı bunda kullandığı pilinde katkısı büyük 812 de NH-MH piller kullanmayın zaten açmıyor çünkü 3 V çalışıyor. onun için lityum veya şarjlı li lon piller lazım..

fujifilm 6500fd ve dengi makine kullananlar fazla bişey beklemesin, hayal kırıklığına uğrarsızın. zaten bunların alt sınıfı... ama araştırdığım kadarıyla resim kalitesi olarak fuji 5700 ün z812 den daha önde oluduğunu söyleyebilirim.

Birde yanında gelin g-600 yazıcı ilk demo kartuşlarla yaptığım baskılardan memnun değilim ya kağıtlar çözünürlüğü kötü yada makine öyle bakalım yeni kartuş seti siparişi verdim gelince karar vereceğim.. daha önce print dock 3 kullandım bugünkü baskılarla karşılaştırdığımda müthiş fark var.

Tarih: 14 Kasım 2007, 14:47 - İp: 212.***.**9.2
  • 1