meto
meto (üye)
Ankara / Amatör

Kodak 6340 mı 4530 Mu ?

Tarih: 12 Mayıs 2004, 08:40 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Merhaba ,

İki model de iyi değil. Kendine Markası  Kodak ,Hp ve diğer bilgisayar firmalarının ithal ettiği markalar hariç adam gibi bir makine al.

Selamlar Murat Özdemir   www.burukay.com

Tarih: 13 Mayıs 2004, 20:29 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Ustalarım, amatörlerin parası az..sadece makina almaklada iş bitmiyor. Bellek, şarjlı pil gibi masraflarda var. Mutlaka Kodak CX serisi, Hp alt seviye makinaları profesyonel değil, Canon,Nikon gibi manuel ayar imkanları ve kaliteli objektifleri yok. Ama en azından adama yakın bir makinayla başlasınlar.. zaten daha üst seviye makinalara geçeceklerdir.(aldıkları makinalar yetmeyecektir.) Hemen hemen herkes digital fotograf makinası almak istiyor. İkinci el satma imkanlarıda var. GoKartı bilirsiniz , önce sürücü küçük arabacıklarda yarışa merak sarar, merak ve yetenek fazlaysa daha üst seviye motorsporlara (parasal güçte bulursa, sponsor..baba parası.. ) geçer. 

Kodak 6340 ın manuel ayarları daha fazla ve objektifi SCHENEIDER VARIGNON, Kodak 4530 Kodak Lens ve manuel ayar minumum  kullanıyor.. 

Tarih: 14 Mayıs 2004, 08:40 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Merhaba,

Çok kıt imkanlarla ve en iyisi olduğu düşünülerek alınan makinenin kısa bir süre sonra bozularak elinizde kalması neticesinde yaşayacağınız hayal kırıklığına mı yanarsınız? hevesiniz kursağınızda kaldığına mı üzülürsünüz veya paranızın boşa gittine mi dövünür sünüz? Sadece açma-kapama switch'ine 60 dolar istenen (tamir ücreti dahil değil yalnızca parça bedeli) bir markayı ben almam ve kimseyede önermem istediği kadar dünya çapında olsun istediği kadar medyada boy boy reklamları çıksın. Bazen ucuz şeyler daha pahalıdır. Siz yinede paranızı biriktirin ve adam gibi bir makine alın.

Selamlar Murat Özdemir www.burukay.com

Tarih: 14 Mayıs 2004, 23:29 - İp: yok
kmp16
kmp16 (üye)
Bursa / Meraklı

merhaba arkadaşım. ben bu gün ( 21/05/2004 ) Kodak 4530 aldım. beklediğimdende iyi görüntü kalitesi var. kullanımı çok kolay. ben çok memnun kaldım. görüntü kalitesi beklediğimden daha iyi çıktı. realde fiyatı world card sahiplerine peşin fiyatına 429.000.000 tl. ben beğendim. hala almadıysan tavsiye ederim. . çektiğim fotoğrafları siteye göndermek istiyorum fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum. bana bu konuda yardımcı olabilirsen sevinirim. biliyorsan tabiki. teşekkür ederim .

herkese iyi çalışmalar.

Tarih: 21 Mayıs 2004, 22:37 - İp: yok
martar2005
martar2005 (üye)
Çorum / Meraklı

tabii ki 6340... 4530 birazdaha amatör ama 6340 süper bi makine ..

Tarih: 23 Mayıs 2004, 12:57 - İp: yok
  • 1