gijal
gijal (üye)
İstanbul / Meraklı

Kararsız Kaldım,yardım Eder Misiniz

Merhaba arkadaşlar.. Fotoğraf çekmeye yeni başliyacağım sayılır.. Daha önceden bir dijital makinam vardı ama ciddi anlamda kötü bi şeydi.. Şimdi onun bozulmasını fırsat bilerek beni uzun süre idare edicek,hem de fotoğrafçılığa alışmamı,öğrenmemi sağlayacak bi makine almayı düşünüyorum.. Ama forumları okudukça aklım hepten karıştı.. En sonunda üye olup kendi konumu açıp burdan yardım almamın daha sağlıklı olucağını düşündüm..

Genel olarak yoğunlaşacağım bi konu şimdilik yok.. Makine özelliklerini,çekim tekniklerini vb. tamamen öğrenene kadar,amatörlüğümü üstümden atmak için kullanacağım bi alet olsun istiyorum.. Aklımda olanlar:

Sony Cybershot DSC-H2
Canon S3
Fujifilm Finepix S5700
Kodak Z710

Bunlar hakkındaki düşüncelerinizi veya diğer önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.. Fiyat olarak çok çok iyi bi alet olmadığı sürece 500 - 550 YTL üzerine çıkabileceğimi sanmıyorum maalesef..

Biraz uzun oldu ama mazur görün cidden kafam daha da karıştı forumları okudukça

Şimdiden teşekkürler...

Tarih: 21 Ağustos 2007, 15:52 - İp: 85.***.**6.172
mstfckr61
mstfckr61 (üye)
Trabzon / Amatör

Canon ve Sony görüntü kalitesi açısından diğer iki makineden de daha iyidirler kanımca. Bu iki makine arasında ise Canonu tercih ederim. Sadece hareketli ekranı bile bence tercik için önemli bir etkendir.

Tarih: 21 Ağustos 2007, 16:18 - İp: 81.***.**7.149
ug-06
ug-06 (üye)
Ankara / Amatör

Gördüğüm kadarıyla zoom sizin için önemli Bütçenize göre efecanın dediklerine katılıyorum Fuji 6500 fd hakkında baya bi inceleme yaptım bazı eksileri var ama bu fiyata bundan daha iyisini bulmanız mümkün değil 6500 ün gitti gidiyorda fiyatı 595 YTL orayı incelemenizi tavsiye ediyorum tabi garanti şartları size uyuyorsa.

Bende zoomlu bi makine olarak sony h5 ve fuji 6500 fd arasında çok gittim geldim sonunda fuji f31 aldım bi başka bahara muhakkak ikisinden birini tercih edecem.

#ug-06' tarafından 21.08.2007 17:52:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Ağustos 2007, 17:50 - İp: 85.***.**1.245
gijal
gijal (üye)
İstanbul / Meraklı

Herkese değerli yorumları için teşekkürler...

Şimdilik S3 alınıcak gibi duruyo..Fuji 6500 cidden kasar malesef =( en garanti olanı kodak 710 şimdilik (garanti filan olarak) ama garantisiz almaya ikna edersem dediğim gibi s3 var aklımda..Sony'nin aklımı kurcalayan yanı 2 AA pille baya uun bi süre çalışabilmesi..S3'ün ve Z710'un pil dayanıklılığı bakımından bilgisi olan var mı.?

Tarih: 22 Ağustos 2007, 21:24 - İp: 77.***.**2.5
gijal
gijal (üye)
İstanbul / Meraklı

Bende bir süre daha beklemeye hem daha iyi araştırmaya,hem de becerebilirsem bir miktar daha para biriktirmeye çalışıcam..Umarım biriktiririm ve sizlerin de yönlendirmesiyle güzel bir makine alabilirim..

Tarih: 23 Ağustos 2007, 21:46 - İp: 85.***.**8.99
ndeveli
ndeveli (üye)
İstanbul / Amatör

hatta az daha biriktirip temz kullanılmış 350d alabilirsiniz
ne de olsa dslr
hatta nikon d40
..
dslr fiyatları iniyor..
yenileri çıktıkça
ama ciddi bir fark yok bence.

Tarih: 29 Ağustos 2007, 21:24 - İp: 88.***.**4.231
400asa
400asa (üye)
İzmir / Meraklı

merhaba,

fuji 5700 de işinizi görür tahmin ediyorum.hem de bütçenizi fazla zorlamamış olursunuz.

Sonuçta üzerinde diyafram- enstantane vs. ayarlarını elle yapmanıza olanak verdiğinden kendinizi geliştirmeye imkan verecektir.6500 şimdilik pek gerekli deil gibi sanki.Çalışma mantığı olarak ikisi de aynı makinalar.

Tarih: 29 Ağustos 2007, 23:42 - İp: 88.***.**1.196
gijal
gijal (üye)
İstanbul / Meraklı

İşte bu yüzden kafam karışıyor herkes başka bir makine öneriyor Neyse şu ara maddi açıdan biraz sıkıntılıyım maalesef. İstemediğimiz olaylar yaşanıyor maalesef. Büyük ihtimalle bir kaç ay sonra anca alabileceğim.

O zamana kadar değerli yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

Tarih: 30 Ağustos 2007, 11:14 - İp: 88.***.**5.140
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

S3 listedeki en iyi makina ama ben size S5700 ü öneririm.Çünkü eğer S3 e bir dolu apra verirseniz belli bir zamandan sonra S3 te s5700 de size yetmeyecektir.Bu bakış açısıyla (Manuel modu vardır umarım) ucuza s5700 almak daha mantıklı.En azından ben şimdiki aklım olsaydı böyle yapar Canon S2 ye fazla para yatırmaz ileride dSLR bir makine alırken elimde daha çok para olurdu.Şimdi alıcam alamıyorum

S5600 ile hellfire ın çok güzel fotoğrafları var Galeriden bakmanızı öneririm.

Tarih: 30 Ağustos 2007, 15:45 - İp: 88.***.**3.220
gijal
gijal (üye)
İstanbul / Meraklı

Evet dediğin cidden mantıklı aslında ama alıp da ğişman olmaktan korkuyorum. Çünkü bir kez makineyi aldığımda uzun bir süre değiştiremeyeceğim...

Bu arada fotoğraflar cidden güzelmiş. Çeken arkadaşın eline sağlık..

Tarih: 31 Ağustos 2007, 10:45 - İp: 81.***.**7.160
iverson83
iverson83 (üye)
Bursa / Amatör

burda karşılaştırılcak 2 makina var oda fujiyle canon.bu ikisi arasında yapılıcak fiyat karşılaştırması.yani canon 1100 gibi fiyatlar verilcek bi makina mı yapmış illa o fiyatlara kadar çıkılcaksa daha iyisi neden olmasın.ben canona o kadar vericeğime 9600 alırım yerinde olsam.bence hem fiyat hem özellik olarak fuji en iyisi.o fiyata çok süper bir makina alıcaksın ve uzun bir süre zaten o makina işini görür.korkma fuji al

Tarih: 31 Ağustos 2007, 18:13 - İp: 88.***.**4.238