vncnz
vncnz (üye)
Antalya / Meraklı

Karar Veremiyorum... : (

merhaba arkadaşlar
uzunca bir süredir araştırıyorum. aklımdaki 2 model fujifilm f40 ile pentax a30. daha öncede açmıştım konuyu. arkadaşlarımız f40 demişti. f40 özellik olarakda daha iyi biliyorum ama çekilmiş fotoğraflara bakınca sanki pentax ın sonucu daha iyi gibi geliyor. bir türlü karar veremiyorum. görüşlerinizi bekliyorum
kolay gelsin

Tarih: 29 Ağustos 2007, 14:23 - İp: 85.***.**8.211
ndeveli
ndeveli (üye)
İstanbul / Amatör

kardeş fotoya merakın varsa para biriktir dslr al
ne ugraşıyosun oyuncaklarla..
hem düşüyo fiyatları
1000-1300 ytl ye iyi bir makina alırsın
en kötü dslr senin en iyi compact lardan iyidir
ama karar senin tabi
gerçekten meraklıysan..
yok ben basar çekerim sonra gömlek cebime koyarım diyosan o başka..

Tarih: 29 Ağustos 2007, 21:17 - İp: 88.***.**4.231
iverson83
iverson83 (üye)
Bursa / Amatör

bu iki model arasında kaldıysan tabiki f40 şuan çok üst bi seri.çektiğin fotografların kalitesini baskıda anlarsın ancak bastırda gerçeği gör..

Tarih: 31 Ağustos 2007, 18:08 - İp: 88.***.**4.238
400asa
400asa (üye)
İzmir / Meraklı

merhaba,

iki makina arasında gözüme çarpan ilk fark fuji'nin yüz tanıma sistemi.Bu özellik çok işe yarıyor.

ikinci olarak da yüksek isolar da çekim yaparken f40 mp'den daha az taviz veriyor.mesela a 30 3200 isoya 5 mp.'de çıkabiliyor ancak.gerçi kompakt bir makinede 800'den sonrasını pek kullnamamak lazım.f40'ın kullandığı super ccd zaten şu an bu problemle mücadelede başı çekiyor.

uzatmayayım, bunların haricinde dişe dokunur bir fark çarpmıyor ilk anda gözüme.

eğer imkanın varasa biraz loş ortamlarda her ikisi ile de otomatik modda çekim yapıp baskı alman kara vermende daha etkili olacaktır sanıyorum.

sonuç olarak benim terchim f 40 olurdu.

Tarih: 2 Eylül 2007, 23:40 - İp: 85.***.**7.162
  • 1