pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

Iyı Makro Ceken Kompakt Hangısı?

Arkadaslar 3 gündür beynim döndü ama bi sonuca ulasamadım.

Kardesime vermek üzere ve benimde DSLR min yanında alternatif olarak taşıyabilecegim İyi kalitede makro çekebilen bir kompakt makina almak istiyorum.

seçim kriterim öncelikle fiyat olup,
*iyi bir makro çekebilen
*bunun yanında da dolaylısıylada tatminkar
fotograf kalitesi olması yeterli
onun dısındaki diger özellikler beni cok
ilgilendirmiyor.
*fiyat aralıgım spot veya 2.el olabilir 250-300 gibi

Arkadaslar kullangınız makinaları önerirseniz ben ona göre zaten detaylı arastırma yapacagım.
tşkler şimdiden.

#stahl' tarafından 24.11.2007 12:22:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Kasım 2007, 12:17 - İp: 85.***.**1.128
tonga
tonga (üye)
Tekirdağ / Amatör

Arkadaşım iyi macro çeken makina istiyorsan tek bir marka önerebilirim. -Ricoh-. Modeline gelince hangisi olursa olsun sadece bir iki modeli 5 cm macro çekebiliyor ama diğer tüm modelleri 1 cm hatta 0.5 cm mükemmel macro çekimleri var. Ayrıca keskinlik , renk dengesi , kontrast ve derinlik mükemmel. nereden bu sonuca varıyorsun dersen digital olarak son bir kaç yılda çok sayıda ve markada makina sahibi oldum ve kullandım. Sana önereceğim macro için caplio rr30 fakat bu üretim dışı ancak ikinci el belki bulabilirsin. 0.5 cm den sineğin bacağındaki kılları dahi mükemmel netlikte çekebilirsin . Ama yeni modelleride var güvenebilirsin bende şu an 3 ayrı modelini kullanıyorum Caplio rr30 1 cm macro - gr digital 1.5 cm macro - Caplio Gx 100 1cm macro bunlar fabrikanın verdiği değerler fakat kendi denemelerimde lensi objeye daya çek.

Tarih: 29 Kasım 2007, 21:05 - İp: 88.***.**1.223
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

tonga,
bilgilendirmen için tşk
ama makina tercihimi pentax optio w30 yönünde kullandım.
dün aldım makinamı hatta inceleme topici bile açtım
yinede tşkler.

Tarih: 29 Kasım 2007, 21:11 - İp: 85.***.**6.59
  • 1